ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa nie zamierza występować do URE ws. podwyżek taryf
09.08.2018r. 11:11

Energa nie zamierza występować do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie podwyższenia taryf w związku z wysokimi cenami energii na rynku hurtowym - poinformował wiceprezes Energi Jacek Kościelniak.

"Nie nosimy się z zamiarem występowania do URE o podwyższenie którejkolwiek z taryf. Robimy wszystko we własnym zakresie, mamy nasze programy poprawy efektywności" - powiedział Kościelniak podczas telekonferencji.

Prezes Energi Obrót Dariusz Falkiewicz poinformował, że jeśli chodzi o taryfy na lata kolejne, to spółka prowadzi analizy pod kątem budżetów i planów finansowych.

"Jeśli chodzi o taryfę G, to działamy pod silną presją konkurencji. Nie jest tak, że za każdym razem możemy występować do URE o podwyżkę taryfy" - powiedział Falkiewicz.

"Ceny energii i zielonych certyfikatów są wysokie. Gdybyśmy musieli dziś ją skalkulować, to musiałaby być wyższa niż dzisiejsza" - dodał Zbigniew Kinal, dyrektor Energa Obrót.
Poinformował, że spółka konkuruje nie tylko samą ceną energii.

"Dodatkowe pakiety usług i produktów są po to, żeby budować marżę" - powiedział dyrektor. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE