ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos o umowie z Rosnieftem: nie ograniczamy wykorzystania pewnych surowców
09.08.2018r. 13:59

Nigdy nie deklarowaliśmy minimalnego bądź oczekiwanego poziomu wykorzystania określonych surowców - tak wiceprezes ds. produkcji i handlu Lotosu, Jarosław Kawula skomentował ostatnią umowę spółki na dostawy ropy z Rosnieftem.

Jak przypomniał w czwartek na konferencji prasowej wiceprezes Kawula, po I połowie 2018 r. udział w portfelu dostaw Lotosu rodzajów ropy naftowej innej niż Rebco wynosi prawie 37 proc. Rebco (Russian Export Blend Crude Oil), znane też jako Ural to mieszanina rosyjskiej ropy z różnych złóż, głównie w Zachodniej Syberii i na Uralu.

"Do końca tego roku zmiany makroekonomiczne są nieprzewidywalne. Nie możemy prognozować jak będzie wyglądała sytuacja i opłacalność transakcji na innych ropach naftowych w horyzoncie 2018 r." - wyjaśnił Kawula. Jak dodał, jeśli nic się nie wydarzy spodziewamy się, że poziomy udziału różnych gatunków ropy drastycznie się nie zmienią. "Ale deklaracji żadnych w tym zakresie składać nie będziemy" - dodał.
2 sierpnia Rosnieft poinformował, że na mocy zawartej z Lotosem umowy, do końca 2020 r. dostarczy polskiej spółce od 6,4 do 12,6 mln ton ropy. Rosyjski koncern przypomniał, że w grudniu 2013 r. podpisał z Lotosem umowę, która przewidywała dostawy do 2,4 mln ton ropy rocznie, w latach 2014-2015, a w styczniu 2016 r. strony uzgodniły jej przedłużenie do końca 2017 r., zwiększając roczną wielkość dostaw do 2,7 mln ton. Ogólna ilość ropy przesłana Lotosowi przez Rosnieft wyniosła w ramach tego kontraktu 10,8 mln ton.

"Umowa z Grupą Lotos świadczy o jakości partnerskich relacji Rosnieftu z największymi konsumentami w tradycyjnych regionach sprzedaży rosyjskiej ropy" - informował Rosnieft w oficjalnym komunikacie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE