ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa z optymizmem patrzy na perspektywy wyników w 2019 r.
09.08.2018r. 15:09

Energa z optymizmem patrzy na perspektywy wyników w 2019 r., pomimo trudnych uwarunkowań rynkowych, w tym wysokich hurtowych cen energii - poinformował wiceprezes Energi Jacek Kościelniak.

"Patrzymy z optymizmem na wyniki przyszłego roku, pomimo trudnej sytuacji na rynku" - powiedział wiceprezes na czwartkowej konferencji.

Kościelniak wskazał na wysokie ceny uprawnień do emisji CO2 oraz wysokie hurtowe ceny energii, które negatywnie wpływają na segment sprzedaży.
Po pierwszym półroczu Energa ma 556 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 484 mln zł zysku rok wcześniej, 1,161 mld zł EBITDA (wzrost o 2 proc. rdr) i 5,034 mld zł przychodów (spadek o 3 proc. rdr).

EBITDA segmentu Dystrybucja w I półroczu 2018 roku wyniosła 990 mln zł (wzrost o 6 proc. rdr), segmentu Wytwarzanie 168 mln zł (spadek o 5 proc. rdr), a segmentu Sprzedaż 57 mln zł wobec 11 mln zł zysku rok wcześniej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE