ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa do końca 2019 r. chce mieć 50 ładowarek do aut elektrycznych
09.08.2018r. 15:18

Do końca 2019 r. Energa planuje mieć ok. 50 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Jak poinformował w czwartek wiceprezes spółki Jacek Kościelniak, partnerami Energi w tym projekcie ma być kilka instytucji, z którymi podpisane zostaną listy intencyjne.

"Bierzemy pod uwagę obszar Polski północnej, począwszy od Elbląga po Kołobrzeg i Koszalin" - mówił Kościelniak na konferencji wynikowej. Jak jednak dodał, generalnie spółka zamierza postawić punkty ładowania "gdzie to tylko możliwe". Jak podkreślił, o partnerstwie rozmawia "z instytucjami, których zasięg działalności to cały kraj". Współpracę z nimi spółka zamierza rozpoczynać od listów intencyjnych.

Jak dodał Kościelniak, potencjalne lokalizacje ładowarek muszą spełniać szereg warunków, w tym m.in. oczekiwania partnera oraz możliwość podłączenia do sieci dystrybucyjnej Energi.
Jak podkreślał prezes Energa Obrót Jacek Falkiewicz, kwestia czy mają to być ładowarki szybkie czy wolniejsze nie jest przesądzona, spółka rozważa różne opcje. Jak mówił, pod uwagę należy brać kilka czynników, przede wszystkim wysokość nakładów oraz sposób wykorzystywania punktu ładowania przez partnera. Czy np. mają być do użytku wewnętrznego instytucji, czy też będą udostępnione dla innych klientów, "zewnętrznych" - tłumaczył. "Rozmowy które się toczą mają za zadanie doprecyzowanie, o co dokładnie chodzi partnerowi" - dodał Falkiewicz.

Jak zaznaczył prezes Energa Obrót, dopiero kiedy te kwestie zostaną wyjaśnione, zapadać będą decyzje o nakładach inwestycyjnych. Falkiewicz zauważył, że wszyscy chcieliby oczywiście szybkich ładowarek, ale są to drogie urządzenia, niekiedy trzykrotnie bardziej kosztowne niż wolniejsze ładowarki o mniejszej mocy.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: A 23.08.2018r. 11:08
Energa CHCE mieć... No brawo :D
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE