ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny nie obłożą cłem ropy z USA
10.08.2018r. 11:07

Na ostatecznej liście ceł zaproponowanych przez Chiny w ramach odpowiedzi na ograniczenia wprowadzone przez USA zabrakło ropy naftowej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wall Street Journal przypomina, że Chińczycy realizują 70 procent zapotrzebowania na ropę z wykorzystaniem importu. Według Międzynarodowej Agencji Energii może ona wzrosnąć do 80 procent w 2040 roku. W czerwcu 2018 roku Państwo Środka sprowadziło 250,8 mln baryłek ropy naftowej.

Chiny to największy kupiec ropy amerykańskiej na świecie, sprowadzający jedną piątą ich eksportu, czyli ponad 80 mln baryłek w 2017 roku. Odpowiada on za trzy procent chińskiego importu. Główni dostawcy to Rosja i Arabia Saudyjska.
WSJ sugeruje, że powodem pominięcia ropy amerykańskiej przez Chiny może być fakt, że liczą one na wyłączenie spod powracających sankcji na dostawy czarnego surowca z Iranu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wall Street Journal , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE