ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litewski rząd do końca roku zdecyduje czy wykupi dzierżawiony obiektu do odbioru LNG w Kłajpedzie
10.08.2018r. 11:13

Minister energetyki Zygimantas Vaiciunas poinformował agencję LETA/BNS, że Litwa prawdopodobnie kupi FSRU - obiekt do skraplania i regazyfikacji - stacjonujący w porcie w Kłajpedzie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Pozwala on na import LNG. Obecnie jest dzierżawiony od norweskiej firmy Hoegh LNG od 2014 roku na 20 lat. Klaipedos Nafta ma zapewnić ocenę szans i zagrożeń związanych z ewentualnym wykupem. Sprawa ma zostać omówiona przez rząd w sierpniu, a decyzja zapadnie do końca roku.

Wykup FSRU ma dać niższe koszty użytkowania. Jest to istotne w obliczu faktu, że rząd litewski subsydiuje jego funkcjonowanie. Tymczasem konsumpcja LNG na Litwie spada, co podnosi koszty funkcjonowania obiektu. Wyniosły one w tym roku około 86 mln euro. Do sfinansowania transakcji mają posłużyć pożyczki i środki unijne.
Polski terminal LNG (infrastruktura stacjonarna należąca do Polskiego LNG, spółki-córki operatora Gaz-System) nie ma podobnych problemów finansowych, ponieważ jego wykorzystanie jest najwyższe w Europie dzięki rezerwacji przepustowości przez spółkę PGNiG - czytamy w BiznesAlert.pl.
LETA/BNS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE