ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 300 tys. zł zaoszczędzi Ostrów Wlkp. dzięki modernizacji oświetlenia ulic
10.08.2018r. 13:03

Ponad 300 tys. zł zaoszczędzi miasto dzięki modernizacji oświetlenia ostrowskich ulic w latach 2017 - 2018 - poinformowała w piątek prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. Dodała, że koszt inwestycji wynosi ponad 4 mln zł, z czego 85 proc. to środki unijne.

Łączny koszt inwestycji to ponad 4 mln zł, "ale aż 85 proc. środków to dofinansowane unijne, 15 proc. to wkład własny spółki miejskiej Oświetlenia Uliczne i Drogowe" - wyjaśniła Klimek.

Dzięki temu w Ostrowie Wlkp. rozpoczął się drugi etap prac, polegający na wymianie starych opraw na lampy LED w śródmieściu oraz na osiedlu Jana Pawła II. W 2017 roku podczas pierwszego etapu zmodernizowano oświetlenie na osiedlach: Nowe Parcele i Parcele Zacharzewskie.

"Inwestycje te to nie tylko krok w nowoczesność, ale także ogromna oszczędność. Za energię elektryczną zapłacimy o 300 tys. zł mniej " - podkreśliła prezydent Ostrowa Wlkp.

W śródmieściu oraz na osiedlu Jana Pawła II - łącznie na 70 ostrowskich ulicach - na nowe oprawy LED wymienionych zostanie 1 tys. 158 starych opraw i 338 latarni. W ubiegłym roku wymieniono 868 sztuk opraw oraz 43 latarnie.
"Te modernizacje pozwolą nam na realizację niezwykle istotnych celów w trzech ważnych obszarach. Pierwszy, najważniejszy, to efekt ekologiczny - w zmodernizowanym obszarze zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery nawet o 65 proc." - powiedziała Beata Klimek.

Drugi efekt to oszczędności, a trzeci - zdaniem prezydent - to nowoczesność i innowacyjność tego rozwiązania.

Usprawniony został także system zdalnego zarządzania. Jak poinformowała prezydent Ostrowa Wlkp., można teraz "komunikować" się z poszczególnymi oprawami w celu odczytu i wprowadzaniu nowych ustawień, zarządzać informacjami oraz monitorować ich parametry.

"Mieszkaniec nie będzie już musiał informować nas o awarii oświetlenia. Jeśli lampa przestanie działać, dojdzie do jej uszkodzenia, sama poinformuje o tym system. GPS w obudowie wskaże nam konkretnie, gdzie zamontowana jest uszkodzona lampa" - wyjaśniła prezydent Klimek.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE