ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rada nadzorcza PKN Orlen powołała do zarządu dwóch nowych członków
10.08.2018r. 17:25

Rada nadzorcza PKN Orlen powołała w piątek do zarządu spółki Michała Roga, który będzie odpowiadał tam za obszar handlu hurtowego i międzynarodowego oraz Armena Konrada Artwich, któremu będzie podlegał obszar korporacyjny.

Jak podał PKN Orlen, Michał Róg i Armen Konrad Artwich zaczną pełnić swoje obowiązki w zarządzie spółki od 1 września; od tego dnia zarząd płockiego koncernu będzie 7-osobowy.

Przedstawiając sylwetki nowych członków zarządu PKN Orlen, spółka poinformowała m.in., że Michał Róg w marcu tego roku wszedł do zarządu Orlen Oil z siedzibą w Krakowie, a od kwietnia był członkiem zarządu Paramo z siedzibą w Pardubicach w Czechach, natomiast Armen Konrad Artwich od stycznia tego roku był dyrektorem Departamentu Prawnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a wcześniej, w latach 2016-18, zastępcą dyrektora departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju.

PKN Orlen podał, że Michał Róg jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku zarządzanie i marketing oraz Canadian International Management Institute and Harvard Business School. "Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w firmie TELE-FONIKA KABLE SA, gdzie pracował jako: wiceprezes ds. sprzedaży - sektor dystrybucja i energetyka, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju produktu średnich i wysokich napięć, dyrektor ds. sprzedaży na rynku bałkańskim, dyrektor ds. handlu krajowego, dyrektor biura rynku krajowego" - podkreślił płocki koncern. Dodał, iż w jego spółce zależnej Orlen Oil Róg był członkiem zarządu ds. handlowych.

PKN Orlen poinformował, że Armen Konrad Artwich jest radcą prawnym, który ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia z zakresu finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej; studiował też prawo spółek i prawo handlowe na University of Sheffield, School of Law, a aplikację radcowską ukończył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Jak zaznaczył PKN Orlen, Artwich, jako zastępca dyrektora departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju odpowiadał m.in. za projekty legislacyjne z obszaru prawa gospodarczego oraz za nadzór merytoryczny nad Głównym Urzędem Miar oraz Polskim Centrum Akredytacji. Jednocześnie od lipca 2016 r. był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego jako przedstawiciel ministra właściwego ds. gospodarki. W latach 2011-16 pracował w obszarze prawnym Banku Zachodniego WBK SA, gdzie odpowiadał za obsługę prawną bankowości inwestycyjnej w Pionie Global Banking and Markets.
PKN Orlen zwrócił uwagę, że Artwich jest absolwentem XVIII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, a za działalność pro publico bono odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i nagrodą Fundacji Polcul.

Zgodnie ze statutem PKN Orlen zarząd tej spółki może liczyć od 5 do 9 członków, łącznie z prezesem i wiceprezesami. Członków zarządu powołuje i odwołuje tam rada nadzorcza z wyjątkiem jednego, w sprawie powołania i odwołania którego decyzję podejmuje minister właściwy do spraw Skarbu Państwa do czasu zbycia przez niego ostatniej akcji tej spółki - od 1 czerwca uprawnienia do wykonywania praw własności z akcji płockiego koncernu od ministra energii przejęła Kancelaria Premiera.

Według danych PKN Orlen, Skarb Państwa ma tam 27,52 proc. akcji, Nationale Nederlanden OFE - 7,01 proc., Aviva OFE - 6,6 proc., a pozostali akcjonariusze, w tym instytucjonalni i indywidualni - 58,87 proc. akcji.

Obecnie w zarządzie PKN Orlen zasiadają: prezes Daniel Obajtek oraz Patrycja Klarecka - członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej, Józef Węgrecki - członek zarządu ds. operacyjnych, Wiesław Protasewicz - członek zarządu ds. finansowych i Zbigniew Leszczyński - członek zarządu ds. rozwoju.

PKN Orlen wyjaśnił, że Róg i Artwich złożyli pisemne oświadczenia, że z chwilą objęcia funkcji w zarządzie spółki, co nastapi 1 września, nie będą wykonywać innej działalności będącej konkurencyjną wobec płockiego koncernu, ani też nie będą wspólnikami konkurencyjnych spółek cywilnych, osobowych, kapitałowych, nie będą uczestniczyć w innych konkurencyjnych osobach prawnych jako członkowie ich organów.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: podatnik 13.08.2018r. 17:13
Karuzela zmian w radzie nadzorczej orlenu nadal się kręci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE