ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bolesta: Polska motoryzacja musi się przesiąść na elektromobilność
13.09.2018r. 13:16

Branża motoryzacyjna odpowiada za 8 proc. PKB w Polsce, a sektorze pracuje ponad 180 tys. osób. Dlatego też nasz kraj może wykorzystać szansę w postaci nadchodzącej emobilitności - powiedział prezentując raport "rEVolution behind the courtain - how e -mobility is reshaping the automotive secror" Krzysztof Bolesta z Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych podczas Impact Mobility. Jak relacjonuje BiznesAlert.pl, raport został przygotowany we współpracy Oxford Econometrics.

Krzysztof Bolesta powiedział, że łańcuch wartości w produkcji pojazdów spalinowych przesunie się w stronę produkcji pojazdów elektrycznych. - W zakresie dostawców, podwykonawców, to te firmy mają się czym martwić, jeśli nie przejdą na emobiliność. Nie mamy łańcucha dostaw dla produkcji pojazdów elektrycznych, firmy są jednak średniej wielkości i mogą zmienić się w dość szybki sposób - dodał. Podkreślił, że ów łańcuch się zmieni, a co wynika z faktu, że produkcja pojazdu elektrycznego jest mniej skomplikowana i mniej złożona niż pojazd spalinowy. Pojazd elektryczny ma ok. 5 tys. mniej części elektrycznych niż spalinowy, proces amortyzacji jest mniejszy, a dodatkową wartością takiego pojazd jest bateria elektryczna.

Z raportu wynika, że Polska skorzysta z emobilności bo obniży zakupy ropy naftowej, a część z tych pieniędzy będzie wydane na energię elektryczną czy wodór, produkowany w Polsce, a także na same pojazdy elektryczne, które wciąż będą jeszcze przez lata 20 -te droższe.
Jak relacjonuje BiznesAlert.pl, w ocenie autorów raportu największą korzyścią będą oszczędności w postaci zakupu ropy naftowej i jednocześnie stworzenie nowych miejsc pracy, pod warunkiem jednak przejścia na zmianę modelu produkcji w ramach łańcucha dostaw. Wzrośnie także zapotrzebowanie na sprzęt elektryczny jak czujniki czy baterie. W tym podsektorze podzespołów elektrycznych w 2030 roku zyski wzrosną do 1,1 mld euro, a w 2050 r. już 2,6 mld euro.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE