ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Bogdanki: Rosną ceny węgla ARA, ale jego wydobycie w Polsce spada
13.09.2018r. 14:54

Ceny węgla ARA rosną. To efekt upalnej pogody w Europie, niska generacja z OZE, duży popyt na węgiel w Chinach. Jednak wydobycie węgla w Polsce spada - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes LW Bogdanka Artur Wasil.

Według przedstawionych przez prezesa danych chiński rząd konsekwentnie realizuje program ograniczania zdolności wydobywczych o 150 mln ton. - Obserwowany jest również wzrost importu węgla do Chin. Na koniec pierwszego półrocza był on o 9,9 proc. wyższy niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Nie zapominajmy o cłach na importowany przez Chiny węgiel z USA. W efekcie Chiny szukały różnych możliwości importu - mówił.

Odnosząc się do sytuacji na rynku w USA zwrócił uwagę na rosnący eksport węgla. W pierwszym półroczu 37 proc. wysyłanego zagranicę surowca głównie trafiło do Europy i Azji.

Mówiąc o wydobyciu węgla w Polsce zwrócił uwagę na spadek wydobywanych wolumenów. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym między styczniem a czerwcem 2018 roku spadło one o 4,2 proc. do 25,2 mln ton. W tym czasie Polska eksportowała 2 mln ton węgla z czego 0,6 mln ton to węgiel energetyczny.
Odnosząc się do wyników Bogdanki prezes Wasil stwierdził, że w porównaniu do pierwszego półrocza 2017 roku w analogicznym okresie w tym roku przychody ze sprzedaży neto spadły z 902,1 do 856 mln złotych.

- Sprzedaż przychodów ze sprzedaży węgla była niższa. Sprzedaliśmy o 321 tys. mniej węgla przy wyższej korekcie węgla z robót przygotowawczych - mówił cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Bogdanki. Jednocześnie wskazał, że mimo wzrostu urobku o 828 tys. ton to koszty produkcji wzrosły o 12,3 proc.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE