ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa świętuje razem z polskimi rolnikami
14.09.2018r. 11:13

Grupa Energa jest sponsorem Dożynek Prezydenckich w Spale 2018. Tegoroczne obchody święta rolników mają szczególną oprawę, bo wpisują się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dożynki Prezydenckie to ogólnopolskie spotkanie rolników, którzy co roku świętują swój wysiłek włożony w pracę na roli. Wydarzenie jest okazją do podziękowania za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w następnym roku. Grupa Energa towarzyszy rolnikom w trakcie ich święta.

- Każdy Polak korzysta z efektów pracy polskich rolników na co dzień, dlatego chętnie wspieramy Dożynki Prezydenckie 2018 i wspólnie doceniamy trud, jaki w swoją pracę wkładają właśnie rolnicy - mówi Adam Kasprzyk, Rzecznik Prasowy Grupy Energa - Wydarzenia w Spale są idealną okazją do poznania bogatego kulturowego dorobku polskiej wsi i kultywowania wartościowych tradycji różnych regionów. Cieszymy się, że razem z rolnikami możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się 15 i 16 września. Głównym elementem wydarzenia jest uroczysta msza św. z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy wraz z Małżonką, która rozpocznie się 16 września o godzinie 11.30 w Kaplicy Polowej Armii Krajowej w Centrum Spały. Po uroczystości Prezydent przejdzie razem z rolnikami w kolorowym korowodzie dożynkowym.

W trakcie dwudniowych obchodów zaplanowano wiele atrakcji, m. in.: konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, koncerty zespołów ludowych oraz liczne kiermasze twórców z różnych regionów Polski.

Szczegółowy program Dożynek Prezydenckich w Spale 2018 dostępny jest tutaj.

Państwowe obchody dożynek zapoczątkował w 1927 roku Prezydent Ignacy Mościcki, obejmując patronat nad uroczystościami. Wydarzenie celebrowano do września 1938 roku, po wybuchu II wojny światowej zaprzestano tej tradycji. Powrócono do niej w 2000 roku. W latach 2006-2008 święto miało charakter regionalny, a od 2009 roku Prezydent Lech Kaczyński ponownie objął patronat nad uroczystościami.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE