ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny sponsorem Szalonych Dni Muzyki
14.09.2018r. 14:09

W ostatni weekend września w Warszawie po raz dziewiąty odbędzie się festiwal Szalone Dni Muzyki, organizowany przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. W ciągu trzech dni na łamach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej będzie można wysłuchać 55 koncertów w wykonaniu 1000 artystów z różnych stron świata. W tym roku festiwalowi przyświecać będzie hasło "W stronę nowego świata".

Tegoroczna odsłona festiwalu skupia się na muzyce kompozytorów, którzy z różnych przyczyn zmuszeni byli żyć i tworzyć na emigracji. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, organizatorzy kładą szczególny nacisk na muzykę polską. Program festiwalu obejmuje utwory m.in. Fryderyka Chopina czy Ignacego Jana Paderewskiego.

W repertuarze, oprócz koncertów klasycznych, można będzie usłyszeć również muzykę renesansową, barokową, brzmienia jazzowe, argentyńskie tango czy też aranżacje piosenek Duke'a Ellingtona, zespołu The Beatles oraz Queen.

Podczas Szalonych Dni Muzyki wystąpią znakomici artyści światowej sceny muzycznej, jak skrzypaczka Alena Baeva, czy wiolonczelista Pablo Ferrandez. Towarzyszyć im będą najzdolniejsi młodzi wykonawcy z całego świata.

Głównym punktem festiwalu będzie koncert, na którym zostaną zaprezentowane utwory nagrodzone w konkursie "Warszawski polonez dla Niepodległej". Nie zabraknie również koncertów, atrakcji i projektów multimedialnych dla rodzin z dziećmi.

Szalone Dni Muzyki to największy międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej, a jego początki sięgają 1995 roku. Pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest René Martin - twórca i organizator licznych wydarzeń i koncertów muzycznych na całym świecie. Festiwal Szalone Dni Muzyki organizowany jest od wielu lat we Francji, Japonii oraz Rosji, a od 2010 roku także w Polsce. Jego głównym celem jest przełamywanie stereotypów dotyczących muzyki klasycznej dzięki krótkim koncertom, prezentującym przystępny i jednocześnie zróżnicowany repertuar.

Dziewiąta polska edycja Szalonych Dni Muzyki odbędzie się w dniach 28-30 września w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Sponsorem głównym wydarzenia jest po raz kolejny PGE Polska Grupa Energetyczna.


PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE