ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ogólnokrajowa Akcja Zbiórki Krwi Energetyków
14.09.2018r. 14:16

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej to szczególny czas na refleksję. Miliony rodaków przelewało krew za naszą ojczyznę. Pragnąc oddać im hołd, Fundacja Kropelka Energii zainicjowała w branży energetycznej Ogólnokrajową Akcję Zbiórki Krwi Energetyków. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym Ministra Zdrowia i Ministra Energii. Do udziału zostało zaproszonych łącznie czterdzieści pięć spółek energetycznych z całego kraju. Akcja potrwa do 11 listopada 2018 roku.

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wysiłek wielu rodaków pośród których liczni przelali krew za odzyskanie niepodległości. Pragnąc oddać hołd bohaterom tamtych dni, każdy z nas może to uczynić na wiele sposobów. Fundacja Kropelka Energii zachęca do czynnego uczestnictwa i oddania własnej krwi w ramach zainicjonowanej Ogólnokrajowej Akcji Zbiórki Krwi Energetyków. To pierwsza w historii kraju tego typu branżowa inicjatywa wśród energetyków organizowana na taką skalę. Akcja ma na celu zintegrowanie środowisk energetycznych ze spółek górniczych, paliwowych i elektroenergetycznych, do wspólnego uczczenia przelanej krwi za Ojczyznę poprzez oddawanie własnej dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

- Mamy nadzieję, że wspólna akcja przełamie przede wszystkim lęk u osób niezdecydowanych i będzie miała znaczący wpływ na propagowanie i rozwój honorowego krwiodawstwa. Zależy nam na jak największej ilości zebranej krwi. Serdecznie zapraszamy energetyków do oddawania krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także do zaprezentowania własnych inicjatyw. W ramach uczestnictwa zachęcamy Państwa do pełnego zaangażowania - mówi Tomasz Rubanowicz, prezes zarządu Fundacji Kropelka Energii.

Kropelka Energii koordynuje akcję we współpracy z Narodowym Centrum Krwi i podlegającym mu Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do udziału w akcji zostało zaproszonych łącznie czterdzieści pięć spółek energetycznych z całego kraju. Każda spółka wyznaczyła lub jest w trakcie wyznaczania w swojej organizacji Lokalnego Koordynatora Dawców, których rolą jest czuwanie nad przebiegiem akcji. Ich zadaniem jest zorganizowanie mobilnych punktów poboru krwi oraz wskazanie najbliższych punktów stacjonarnych, a przede wszystkim wspieranie i dopingowanie współpracowników do oddawania krwi pod hasłem "Oddaję krew w ramach akcji Kropelka Energii dla Niepodległej". W ten sposób każda z donacji zostanie zarejestrowana i przypisana w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do wspólnej akcji energetyków. Każdy dawca po oddaniu krwi zobligowany jest do potwierdzenia swojej donacji Lokalnemu Koordynatorowi Dawców na potrzeby statystyki. Krew można oddawać na terenie całego kraju w okresie od 7 sierpnia do 11 listopada 2018 r.

Energetycy są od lat zaangażowani w oddawanie krwi, wspierając lokalne banki krwi. Potwierdzają to liczne lokalne wydarzenia organizowane w odpowiedzi na pilne apele zbiórek krwi dla bliskich osób będących w potrzebie.

- Mamy to na uwadze, że energetycy biorą udział w różnych lokalnych inicjatywach, stąd chcielibyśmy je pokazać na forum ogólnokrajowym. Podkreślamy, że w naszej akcji mogą uczestniczyć wszystkie chętne osoby, również nie będące energetykami, ponieważ jest to otwarta inicjatywa. Jej celem jest propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa, jako niezastąpionej metody ratowania ludzkiego życia; - mówi Piotr Krysiński, wiceprezes zarządu Fundacji Kropelka Energii.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Energii i Ministra Zdrowia.

Swój udział w akcji potwierdzili już koordynatorzy z jedenastu spółek energetycznych, tj.:

Energa SA;
Klub Honorowych Dawców Krwi "Barbórka" w Tarnobrzegu;
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.;
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.;
Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. (PKN Orlen S.A.);
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.;
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.);
Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. (SDSM);
TAURON Polska Energia S.A.;
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A;
JSW KOKS SA w Dąbrowie Górniczej;

Nadal można zgłosić swoje uczestnictwo w Ogólnokrajowej Akcji Zbiórki Krwi Energetyków. Nie wahaj się, zgłoś swoją organizację i zaangażuj swoich współpracowników do oddawania krwi!

Zgłoszenie należy przesłać na adres: ekropelka@energa.pl

Fundacja Kropelka Energii specjalizuje się w organizowaniu zbiórek krwi od 8 sierpnia 2012 roku. Od tego czasu zebrała ponad 1000 litrów krwi, czyli ponad 2000 donacji po 450 ml każda, co zilustrowano też na wykresie.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE