ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Katowice nadal rekrutują wolontariuszy na szczyt klimatyczny
18.09.2018r. 15:09

Samorząd Katowic nadal kieruje ofertę współpracy do potencjalnych wolontariuszy i organizacji chcących włączyć się w przygotowania i organizację grudniowego szczytu klimatycznego COP24 - poinformował we wtorek wiceprezydent miasta Mariusz Skiba.

Skiba uczestniczył we wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach po spotkaniu misji technicznej Sekretariatu ONZ ws. organizacji szczytu z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, operatorem logistycznym wydarzenia (Międzynarodowymi Targami Poznańskimi) i przedstawicielami współpracujących organizacji oraz służb.

Jak zaznaczył wiceprezydent, w czasie szczytu COP24, na który przyjadą m.in. głowy wielu państw, premierzy, reprezentanci rządów, na Katowice będą zwrócone oczy całego świata. Podkreślił, że dla miasta to wydarzenie bardzo prestiżowe; jednocześnie zadeklarował świadomość odpowiedzialności.

Zgodnie z podpisanym wiosną br. porozumienie Ministerstwa Środowiska z władzami Katowic, w organizacji COP24 lokalny samorząd odpowiada m.in. za zapewnienie transportu dla uczestników wydarzenia (będą oni mieszkali na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ale też w Krakowie), za zapewnienie bezpieczeństwa, a także merytoryczne włączenie się w przygotowania.

"Katowice, które są pewnym symbolem zmian, sukcesu zarówno gospodarczego, ale też jeśli chodzi o kwestie przemiany społecznej i środowiskowej - to miasto idealne do zorganizowania tego typu wydarzenia. Myślę, że jako władze miasta i społeczność katowicka dobrze z tej roli wywiążemy się" - zadeklarował Skiba.

Wiceprezydent Katowic przyznał, że zaplanowana na październik i listopad budowa dodatkowych obiektów na terenie przylegającym do głównych lokalizacji COP24, czyli Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz hali Spodek, będzie oddziaływała na otoczenie. "Będziemy chcieli mieszkańców przygotować do pewnych zmian w organizacji ruchu; (...) wkrótce te zagadnienia będziemy komentować" - zasygnalizował.

"Korzystając z okazji zwracam się z pewnym apelem, pewną propozycją: organizacja tego typu imprezy to także szansa dla wielu podmiotów. Chcemy, aby wszyscy ci, którzy interesują się tym wydarzeniem, chcą włączyć się w jego przygotowanie, żeby zapoznali się z naszą ofertą partnerskiego podejścia, jeżeli chodzi o współprzygotowania" - powiedział przedstawiciel lokalnego samorządu.
"Także niezmierną ważną kwestią, za którą miasto odpowiada, są wolontariusze. Od końca sierpnia jest oferta kierowana do ogółu społeczeństwa - zachęcamy do zapoznania się z nią, do włączenia się w bezpośredni kontakt z uczestnikami szczytu klimatycznego. Myślę, że poprzez to społeczne, partnerskie podejście ta konferencja nam w Katowicach wyjdzie" - zadeklarował.

Skiba podkreślił, że tej skali wydarzenie to znaczna korzyść dla miasta i działających w nim wielu uczestników życia gospodarczego. Przytoczył wyniki badań, z których wynika, że osoby przyjeżdżające do Katowic i spędzające w mieście pewien czas, wydają tam średnio ok. 400 zł, a przyjeżdżające na krótko - ok. 150 zł.

"Przyjeżdżający, doświadczający tego dobrze zorganizowanego miasta, dobrze przygotowanego do organizacji wielu wydarzeń, bardzo chętnie tutaj wracają - czy to na koncerty do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy na tak dobrze oceniane, organizowane w naszym mieście festiwale muzyczne" - zapewnił Skiba.

"Liczymy, że ta rzesza ludzi, która przybędzie do Katowic, te ok. 30 tys. osób, które w dniach 3-14 grudnia będą w naszym mieście, zachwycą się nim i do naszego miasta, na Śląsk i do Polski wrócą w przyszłości" - dodał.

Osoby zainteresowane wolontariatem podczas COP24 powinny wypełnić formularz rekrutacyjny pod adresem: http://katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października br. Wolontariusze zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w obowiązkowych szkoleniach, które odbędą się w listopadzie.

Szczyt klimatyczny w Katowicach odbędzie się między 3 a 14 grudnia. W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację Porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE