ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa coraz droższa - może być powtórka z 2014 r., czyli 100 USD za baryłkę
25.09.2018r. 07:59

Ropa naftowa jest coraz droższa. Może być powtórka z 2014 roku, czyli cena ropy może wzrosnąć do 100 USD za baryłkę - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 72,29 USD za baryłkę, po zwyżce o 21 centów.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 81,45 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 25 centów.

Na giełdzie paliw w Szanghaju surowiec zdrożał o 3,4 proc. do 549,9 juanów za baryłkę.

W listopadzie wejdą w życie restrykcje USA na irańską ropę. Eksport surowca jest już teraz najniższy od marca 2016 r.

Dwaj najwięksi traderzy ropy naftowej na świecie - Trafigura i Mercuria - wskazują, że jest ryzyko, iż cena ropy naftowej wzrośnie do 100 dolarów za baryłkę do 2019 r.

Prezes Mercurii Daniel Jaeggi widzi ryzyko przekroczenia poziomu 100 USD za baryłkę już w IV kw. 2018 r., podczas gdy Ben Luckock z Trafigury stawia na 90 USD za baryłkę do końca 2018 r. i 100 USD/b na początku 2019 r.
Mercuria szacuje potencjalny spadek dostaw ropy w IV kw. o 2 mln baryłek dziennie ze względu na sankcje nałożone na Iran.

Analitycy Bank of America Corp. i JPMorgan Chase& Co. również prognozują wyższe ceny ropy.

BofAML podwyższył prognozę cen Brent w 2019 r. o 5 USD/b do 80 USD/b, a do końca 2019 r. - do 90-95 USD/b. Z kolei szacunki dla WTI w 2019 r. zostały podwyższone o 2 USD/b do 71 USD/b.

Inwestorzy liczyli, że podczas weekendowego posiedzenia OPEC i innych dostawców ropy, w tym Rosji, które spotkały się w Algierze 23 września, zapadnie decyzja o podwyższeniu produkcji ropy. Tymczasem grupa zasygnalizowała, że zwiększy produkcję ropy tylko wtedy, kiedy tego zażądają klienci.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA zdrożała o 1,30 USD do 72,08 USD/b, a Brent zyskała 2,40 USD do 81,20 USD/b.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE