ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pracownicy polskich sektorów energii uhonorowani w 100-lecie Niepodległości
29.09.2018r. 09:33

Jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości to doskonała okazja do podkreślenia roli osób, które z zaangażowaniem, profesjonalizmem i ogromną wiedzą przekazywaną często z pokolenia na pokolenie, dbają o bezpieczeństwo, rozwój i niezależność naszego kraju. Ich służba związana z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii została uhonorowana 27 września podczas uroczystości "Polska energia w 100-lecie Niepodległości".

Uroczystość "Polska energia w 100-lecie Niepodległości" to wyjątkowe wydarzenie - po raz pierwszy przedstawiciele wszystkich sektorów związanych z wydobyciem, dystrybucją i przesyłem energii zgromadzili się w jednym miejscu, aby uhonorować pracę ludzi, profesjonalistów, którzy niezmiennie od wielu lat przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki. Dziś spotykają się ludzie, którym wszyscy zawdzięczamy przede wszystkim to, że mamy stabilny dostęp do energii elektrycznej i ciepła. Zgromadzeni z nami przedstawiciele całego sektora codzienną służbą dbają o nas i nasze bezpieczeństwo energetyczne - mówił o uroczystości Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Polski sektor energii powstał od podstaw 100 lat temu. Od samego początku jego największym kapitałem byli ludzie. Podobnie w dzisiejszych czasach, pracownicy sektora energii i paliw, często z narażeniem zdrowia, zapewniają jakość życia społeczeństwu i rozwój gospodarki, od małych i średnich przedsiębiorstw po ogromne fabryki czy zakłady produkcyjne.

Uroczystość "Polska energia w 100-lecie Niepodległości" zorganizowana została pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Energii, Marszałków Sejmu oraz Senatu przez Polski Komitet Energii Elektrycznej. Gośćmi wydarzenia byli Marszałek Sejmu Pan Marek Kuchciński, Minister Energii Pan Krzysztof Tchórzewski, pracownicy i przedstawiciele branż związanych z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii do polskich domów, miejsc pracy, środków komunikacji. Wybitni pracownicy sektora otrzymali państwowe odznaczenia w uznaniu szczególnych zasług, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Minister Krzysztof Tchórzewski wręczył z kolei odznaczenia resortowe "Za zasługi dla rozwoju energetyki", "Zasłużony dla górnictwa" i "Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego".
W uroczystości wzięło udział ponad 500 osób. Najważniejszymi gośćmi wydarzenia byli pracownicy sektora energii, uhonorowani za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w pracę. Wśród obecnych nie zabrakło przedstawicieli rządu oraz największych polskich spółek skupionych w PKEE - PGE, Tauron, Enea., Energa oraz Gaz-System, PSE, PGNiG, Orlen, Lotos, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, Jastrzębska Spółka Węglowa, Polska Grupa Górnicza, Węglokoks, KGHM, Grupa Azoty S.A. Podobne wydarzenie planowane jest w kolejnych latach.

(720x440)
Uroczystość miała szczególne znaczenie dla wielu pracowników sektora energetyki, gazownictwa i górnictwa, którzy zostali uhonorowani odznaczeniami w uznaniu szczególnych zasług nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz ministerialnymi odznaczeniami "Za zasługi dla energetyki", "Za zasługi dla górnictwa RP" i "Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego". Wśród odznaczonych przez Ministra Energii znaleźli się energetycy z Grupy Kapitałowej PGE - dwóch pracowników ze spółki PGE Energia Ciepła i trzech z PGE Dystrybucja oraz trzech pracowników Gaz-System.

Artur Zawartko, wiceprezes zarządu Gaz-System odznaczony został złotym krzyżem zasługi przyznawanym przez prezydenta RP. Odznakami "Zasłużony dla energetyki" odznaczeni zostali Marek Wiśniewski, zastępca dyrektora pionu eksploatacji oraz Aleksander Zawisza, zastępca dyrektora pionu rozwoju Gaz-System.
PKEE , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: RON 30.09.2018r. 16:25
A szaraczkom odwalającym codzienną mrówczą pracę to się nic nie należy?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 06-10-2018r. 17:37 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ZZ 01.10.2018r. 09:21
Dlaczego tak trudno podać do wiadomości całą listę osób wyróżnionych. Jakaś tajemnica? To uroczystość z okazji... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gaziarz 01.10.2018r. 14:44
... no cóż wszystko w narodowym sosie, a na rynku są przecież jeszcze podmioty prywatne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: RON 01.10.2018r. 14:56
Uzupełnienie: żyją jeszcze emeryci, którzy w branżach przepracowali po pół wieku. . To tak gwoli przypomnienia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE