ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W energetyce wiatrowej blisko do możliwości prowadzenia biznesu bez wsparcia - dyrektor ME
10.10.2018r. 10:12

W obszarze energetyki wiatrowej zbliżamy się do możliwości prowadzenia biznesu bez wsparcia - ocenił Andrzej Kaźmierski, dyrektor departamentu energii odnawialnej i rozproszonej w ministerstwie energii.

"Świat idzie w kierunku marketyzacji rynku OZE. Każdy system wsparcia jest na rozruch technologiczny, na zbudowanie masy krytycznej, na rozwój badań, natomiast istotne jest, że ciekawszy i skuteczniejszy długofalowo jest system sterowania popytem" - powiedział Kaźmierski podczas Areopagu Energetyki Odnawialnej.

"To się dzieje. Coraz więcej firm i osób prywatnych zwraca uwagę na udział energetyki odnawialnej w swojej konsumpcji. Dzięki temu tworzy się większy popyt na energię odnawialną. Widzę szansę przed kontraktami typu PPA" - dodał.

Kaźmierski pytany, jak długo powinno się wspierać energetykę odnawialną, odpowiedział: "Wygląda na to, że w obszarze energetyki wiatrowej zbliżamy się do możliwości prowadzenia biznesu bez wsparcia".
"Z analiz wynika, że np. w offshore, jeśli okres wsparcia miałby być dłuższy niż 15 lat, prawdopodobnie, ekstrapolując ceny energii, pod koniec tego okresu właściciel instalacji będzie raczej oddawał nadwyżki niż pobierał dopłatę. Być może nawet wcześniej, wszystko zależy od cen energii" - powiedział dyrektor.

"W przypadku fotowoltaiki zależy to od warunków klimatycznych, w Polsce jeszcze chwila, ale zbliża się ona do rynkowości" - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE