ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cena LNG na japońskim rynku spotowym wzrosła o 53,6 proc. r/r
10.10.2018r. 11:27

Ministerstwo gospodarki Japonii poinformowało, że cena gazu skroplonego na tamtejszym rynku spotowym wzrosła rok do roku o 53,6 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.

We wrześniu 2017 roku LNG kosztowało na spocie w Kraju Kwitnącej Wiśni 6,9 dolarów za mmBtu, by rok później sięgnąć już 10,6 dolarów za tę samą ilość. Staniało porównaniu z sierpniem tego roku z 10,7 dolarów.

Rosnąca cena gazu skroplonego zmniejsza jego konkurencyjność w porównaniu z alternatywami i zwiększa atrakcyjność jego sprzedaży w Azji. Oba te czynniki osłabiają przesłanki za zakupem gazu skroplonego w Europie. Sytuacja może jednak ulec zmianie wraz z obserwowanym wzrostem cen kontraktów indeksowanych do ropy naftowej, jak większość umów z Gazpromem lub spodziewanym wzrostem podaży LNG.
Na rynku europejskim sytuacja może wyglądać inaczej. Wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak zapowiedział w rozmowie z BiznesAlert.pl, że dokonane zakupy spotowe i planowane kontrakty terminowe na zakup gazu skroplonego będą "tańsze" od dostaw z Rosji w oparciu o kontrakt długoterminowy.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE