ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

WOPR w Płocku otrzymał od PKN Orlen łódź ratunkową
11.10.2018r. 11:19

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) w Płocku otrzymało od PKN Orlen nowoczesną łódź, która będzie służyła do prowadzenia akcji ratowniczych na Wiśle. Jednostka może być wykorzystywana w ekstremalnych warunkach, np. w trakcie powodzi.

Łódź ratunkowa Sportis S-5200 została wykonana przez polskiego producenta łodzi hybrydowych typu RIB (rigid inflatable boat), ma m.in. echosondę z GPS, która zapewnia podgląd pod wodą oraz elektroniczną konsolę sterowną.

"Darowizna PKN Orlen umożliwi ratownikom prowadzenie działań na wodzie nawet w tak ekstremalnie trudnych warunkach, jakie towarzyszą powodzi" - zaznaczył płocki koncern. Spółka podała, iż nowa łódź ratunkowa o długości ponad 5 m, szerokości 2,3 m i ładowności 1000 kg, będzie mogła zabrać na pokład 9 osób - jednostka może osiągać duże prędkości nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Jak ocenił prezes Płockiego Rejonowego WOPR Cezary Obczyński, lekka i wytrzymała konstrukcja łodzi gwarantuje m.in. jej zwrotność, "dzięki czemu będzie mogła szybko pokonać odległości na wodzie, co jest niezmiernie ważne w przypadku akcji ratunkowych". "Myślę, że będzie to taka nasza morska terenówka z napędem 4x4, która jest przystosowana do działań nawet w ekstremalnych warunkach" - dodał Obczyński, cytowany w komunikacie płockiego koncernu.
PKN Orlen podkreślił, iż zakupiona dla płockiego WOPR łódź ratunkowa to jedyna z inicjatyw koncernu, których celem jest poprawa bezpieczeństwa nad wodą. Spółka zaznaczyła, iż w ramach projektu "Orlen dla Płocka" w obecnym roku szkolnym kontynuowane będą m.in. nieodpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych oraz osób powyżej 40 roku życia - w dotychczasowych dwóch edycjach akcji wzięło udział ponad 200 osób.

PKN Orlen to największy w Polsce i jeden z największych w Europie podmiotów branży rafineryjno-petrochemicznej. Główny zakład produkcyjny spółki znajduje się w Płocku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE