ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: PSG przeznaczy do 2022 roku na inwestycje w sieć gazową 7,5 mld zł
11.10.2018r. 13:03

Polska Spółka Gazownictwa w latach 2018-2022 przeznaczy na inwestycje, w ramach programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazową Polski, 7,5 mld zł - poinformował w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

"Dodatkowe środki finansowe w wysokości 867 mln zł zwiększające łączne nakłady do 7,5 mld zł, zostaną przeznaczone m.in. na budowę nowych sieci na terenie niezgazyfikowanych gmin, przyłączenia nowych odbiorców oraz inwestycje zwiększające przepustowość infrastruktury" - podała grupa PGNiG w komunikacie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że gazyfikacja będzie prowadzona w 300 gminach, co oznacza, że liczba gmin z dostępem do sieci gazowej wzrośnie do 1.782 (łącznie w Polsce jest 2.478 gmin). W ramach programu powstać ma 4.817 km sieci gazowych i 77 stacji LNG.

Premier podtrzymał, że przez najbliższe cztery lata zwiększone zostanie wydobycie gazu na Podkarpaciu o prawie 30 proc.
"Jestem przekonany, że to będzie więcej niż 30 proc., ale oficjalne nasze dane mówią o 30 proc. Będziemy dochodzić do prawie 2 mld m sześc. Już dziś planujemy 1,8 mld m sześc." - powiedział Morawiecki.

"Planujemy zwiększenie wydobycia o 30 proc. w tym regionie, to będzie prawie 400 mln m. sześc. gazu więcej co roku w tamtym regionie w porównaniu z czasem obecnym" - dodał Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE