ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceprezes PGNiG: część gmin będzie gazyfikowana dzięki LNG
11.10.2018r. 13:17

Z tych 300 gmin, które znalazły się w programie gazyfikacji, część będzie w fazie wstępnej zaopatrywana w LNG pochodzące z terminala w Świnoujściu - powiedział w czwartek wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak, który uczestniczył w konferencji na temat programu gazyfikacji polskich gmin.

"Nie sposób nie powiedzieć o tym, że z tych 300 gmin, część będzie w fazie wstępnej gazyfikowana za pomocą gazu LNG. To będą czasami, na początku tzw. sieci wyspowe, które już będą dostarczały gaz do mieszkańców, ale zasilane będą gazem który przyjedzie w ciężarówkach lub koleją ze Świnoujścia" - powiedział Woźniak na konferencji w podwarszawskim Halinowie.

Dodał, że gazyfikacja 300 gmin będzie wiązała się nie tylko z budową gazociągów.
"To nie będzie tylko kilkanaście tysięcy nowych gazociągów, ale to także będą nowoczesne liczniki, to będzie oprogramowanie, to będzie inteligentna sieć, która będzie dostosowywała się do zapotrzebowania mieszkańców i w związku z tym zapotrzebowaniem także planowała swoją pracę" - stwierdził wiceprezes.

Przypomniał, że przyjęta w ubiegłym roku strategia PGNiG opiera się przede wszystkim o rozwój sieci dystrybucyjnej.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE