ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje bałtyckie uzyskały zgodę ENSTO-E na przyłączenie się do sieci elektroenergetycznej Europy kontynentalnej
12.10.2018r. 08:58

Kraje bałtyckie uzyskały zgodę Europejskich Sieci Operatorów Elektroenergetycznych Systemów Przesyłowych na przyłączenie się do sieci elektroenergetycznej Europy kontynentalnej. Informację przekazał litewski operator sieci przesyłowej Litgrid. Operatorzy elektrycznych sieci przesyłowych z Litwy, Łotwy i Estonii złożyli także wspólny wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie dofinansowania synchronizacji sieci krajów bałtyckich z europejskim systemem elektroenergetycznym - czytamy w BiznesAlert.pl.

ENSTO-E rozpocznie teraz przygotowanie listy wymagań technicznych, które kraje bałtyckie będą musiały spełnić przed przystąpieniem do europejskiej sieci elektroenergetycznej. Dokument ma zostać przygotowany do końca czwartego kwartału tego roku. - Bardzo poważnie podchodzimy do decyzji, która umożliwi nam przyłączenie się do sieci Europy kontynentalnej i postrzegamy ją jako wyraz zaufania do naszego przygotowania do synchronizacji - powiedział Daivis Virbickas, prezes zarządu Litgrid.

Polski operator systemu przesyłowego PSE, jako członek ENTSO-E, oraz operatorzy krajów bałtyckich, litewski Litgrid, łotewska AST i estońska Elering, złożyły wniosek ENTSO-E w piątek, 21 września.
Ponadto, 10 października operatorzy trzech krajów złożyli wspólny wniosek o 432 mln EUR dofinansowania w ramach instrumentu "Łącząc Europę" na pierwszy etap projektu.

Całkowity koszt projektu, w tym dodatkowe rozwiązania techniczne, szacowany jest na około 1,4 mld euro. Środki z UE mogą pokryć 75 proc. kosztów.
Proces synchronizacji powinien zakończyć się w 2025 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baltic Course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE