ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran zamierza ominąć nadchodzące sankcje USA, żeby dalej sprzedawać ropę
12.10.2018r. 09:06

Financial Times donosi, że Iran chce ominąć nadchodzące sankcje USA, które mogą utrudnić mu eksport ropy naftowej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czwartego listopada mają wrócić sankcje Stanów Zjednoczonych na Iran, które wykluczają transakcje naftowe z wykorzystaniem dolarów. Mimo to Irańczycy nadal wysyłają ropę za granicę. Chociaż klienci europejscy porzucili dostawy z tego kierunku, w Azji nadal można znaleźć chętnych na ropę irańską. Financial Times donosi, że Irańczycy szukają pośredników, którzy kupowaliby ich ropę w kraju na nieaktywnej dotąd giełdzie surowcowej i sprzedawali na światowych rynkach przez sektor prywatny. Rozmówcy gazety przekonują jednak, że mało kto będzie chętny do skorzystania z takiej oferty w obawie przed sankcjami USA.

Mimo to irańscy politycy przekonują, że do utrzymania dostaw ropy przekonują ich największe kraje europejskie nie zgadzające się z polityką sankcji USA i optujące za utrzymaniem porozumienia nuklearnego opuszczonego przez Amerykanów, które zakładało, że w zamian za rezygnację z wojskowego programu jądrowego i regularne kontrole Iran wróci na światowe rynki. Wśród tych państw mają być Wielka Brytania, Francja i Niemcy. - W najgorszym scenariuszu będziemy sprzedawać co najmniej milion baryłek dziennie - przekonuje Mohammad Ali Khabiti odpowiedzialny za handel ropą w okresie poprzednich sankcji w latach 2011-2012. Na początku roku, przed woltą USA, Iran słał na eksport ponad 2,8 mln baryłek dziennie. To jedno z kluczowych źródeł przychodów do budżetu kraju.
Iran liczy na to, że konflikt celny między USA a Chinami to okazja do układu o dostawach na rynek chiński. Państwo Środka jest największym konsumentem ropy na świecie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE