ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ipopema spodziewa się wzrostu cen energii w taryfie dla gospodarstw domowych
12.10.2018r. 10:39

Analitycy Ipopema Securities przewidują, że wzrosty cen energii w taryfie G są bardziej realne, po zapowiedziach rekompensat za podwyżki cen dla obywateli i energochłonnego przemysłu - wynika z piątkowego raportu porannego Ipopema Securities.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił tydzień temu w Sejmie, że resort rozważy rekompensaty dla odbiorców indywidualnych, jeśli rosnące od początku tego roku ceny uprawnień do emisji CO2 nie stanieją.

W piątkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Tchórzewski powiedział, że resort jest świadomy wagi problemów wynikających ze wzrostu cen energii i planuje wprowadzenie pakietu rozwiązań osłonowych dla obywateli i odbiorców przemysłowych, zwłaszcza w branżach energochłonnych. Poinformował, że mogą to być ulgi w różnych opłatach, a nawet rekompensaty z tytułu wzrostu cen emisji CO2.
"To według nas oznacza, że wzrosty cen w taryfie G są bliższe zmaterializowania się. Szacowaliśmy, że w najgorszym scenariuszu braku podwyżek taryfy G na 2019 rok, spółki zanotują straty: 273 mln zł w przypadku PGE (3,8 proc. EBITDA), 290 mln zł w Tauronie (5,5 proc. EBITDA), 134 mln zł w Enei (4,9 proc. EBITDA) i 161 mln zł w przypadku Energi (7,3 proc. EBITDA)" - napisał w piątkowym raporcie Robert Maj, analityk Ipopema Securities.

"Spodziewamy się, że ceny dla gospodarstw domowych wzrosną w przedziale 5-7 proc. w 2019 i 2020 roku. Gdyby wspomniane wyżej rozwiązanie zostało wdrożone, to wzrosty cen mogłyby być dwucyfrowe" - dodał analityk.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 12.10.2018r. 16:11
Podwyżki cen energii będą ale po wyborach i to nie 5-7% tylko dwucyfrowe bo dojdą też dodatkowe opłaty za drogi rynek... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE