ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GE Power dostarczy wyspy turbinowe dla elektrowni jądrowej El Dabaa
12.10.2018r. 11:59

Koncern GE Power wygrał przetarg na dostawę urządzeń do wyspy turbinowej elektrowni jądrowej El Dabaa w Egipcie za pośrednictwem AAEM, spółki joint venture z rosyjskim Atomenergomash. GE Power dostarczy podstawową konstrukcję czterech konwencjonalnych wysp, cztery zespoły prądotwórcze turbin, w tym turbiny parowe Arabelle i zapewni obsługę techniczną w czasie instalacji i rozruchu.

Egipt i Rosja podpisały międzyrządową umowę w listopadzie 2015 r. w celu współpracy przy budowie i eksploatacji czterech bloków o mocy 1200 MWe.
Będzie to pierwsza w Egipcie elektrownia jądrowa.

"Ponieważ Egipt działa na rzecz dywersyfikacji produkcji energii i wspierania rozwijającej się gospodarki, elektrownia jądrowa El Dabaa, wyposażona w technologię Arabelle GE Power, pomoże Egiptowi zrealizować ambitne cele", powiedział Andreas Lusch, dyrektor generalny firmy GE Steam's Power Steam. "Arabelle pomaga wytworzyć ponad 20 GW energii na całym świecie, a my wykorzystamy to doświadczenie i wiedzę, aby dostarczyć niezawodną, i wolną od dwutlenku węgla energię do sieci egipskiej" - dodał Lush.

GE Power zauważył, że zapotrzebowanie na energię elektryczną w Egipcie gwałtownie wzrosło w wyniku rosnącej liczby ludności i rosnącej aktywności przemysłowej. Szacuje się, że dodatkowe 1,5 GW nowych mocy będzie potrzebne każdego roku (planowany jest wzrost o 6% rok do roku do roku 2022).
Według GE Power "aby zaspokoić ten rosnący popyt bez przerw w dostawie energii elektrycznej, Egipt przygotował ambitny plan energetyczny, który obejmuje dywersyfikację jego zainstalowanej bazy. Elektrownia jądrowa El Dabaa pomoże zrealizować ten plan poprzez stabilizację egipskiej sieci dzięki niezawodnej, wolnej od dwutlenku węgla energii i przewidywalnym niskim kosztom energii elektrycznej." Po uruchomieniu El Dabaa wyprodukuje 4,8 GW - wystarczającą moc do zasilania ponad czterech miliony domów w Egipcie".

Turbina parowa Arabelle działa od 18 lat. Francuska flota Arabelle ma wykazany poziom niezawodności wynoszący 99,96% przez ponad 400 000 godzin pracy, podał GE Power.

Projekt El Dabaa opiera się na wsparciu GE Power dla rozwoju egipskiego sektora energetycznego od ponad 40 lat, który obejmuje dostarczanie do 16 GW do sieci egipskiej. Niedawno GE Power ukończył budowę i podłączenie podstacji Badr do krajowej sieci. Nowa podstacja izolowana gazem o mocy 500/220 kilowoltów (kV) wyekspediuje 1,5 GW energii elektrycznej i odegra strategiczną rolę w zbliżającym się połączeniu Egipt-Arabia Saudyjska, łącząc krajowe sieci obu krajów z linią transmisyjną o długości 1300 km.
World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE