ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończył się remont NordBalt
12.10.2018r. 12:18

Litewsko-szwedzkie połączenie elektroenergetyczne NordBalt, zostało oddane do użytku po zaplanowanym wcześniej i ukończonym remoncie. Prace serwisowe miały na celu wyeliminować powtarzające się awarie techniczne połączenia - czytamy w BiznesAlert.pl.

Naprawa trwała niecałe dwa miesiące. Początkowo prace miały potrwać do końca października, ale zakończyły się ponad dwa tygodnie wcześniej. - NordBalt działa w systemie w sposób czynny - zaznaczył litewski operator sieci przesyłowych Litgrid.

Rozpoczęte 16 sierpnia prace remontowe, polegały na wymianie połączeń kablowych. Zostały one zaplanowane na 28 października, jednak pod koniec 10 października środy operator poinformował, że kabel działa już od tego dnia wieczorem. - Wszystkie prace naprawcze przebiegły sprawnie, a warunki pogodowe były sprzyjające - powiedział Daivis Virbickas, prezes zarządu Litgrid.
Działające od lutego 2016 r., połączenie międzysystemowe o mocy 700 MW doświadczało częstych przestojów, dlatego podjęto decyzję o zastąpieniu 22 podziemnych połączeń kablowych po stronie litewskiej i 98 po stronie szwedzkiej.

W zeszłym roku na linii NordBalt dochodziło do wielu awarii i uszkodzeń. W styczniu połączenie było nieczynne przez tydzień - wtedy na rynku cena 1 MWh skakała do poziomu 118 euro, a w porannych szczytach nawet 200 euro, następnie ceny stabilizowały się. Ostatni raz odłączenie nastąpiło pod koniec lutego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baltic Course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE