ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Bezpiecznie i kreatywnie o prądzie
12.10.2018r. 14:09

Nowe filmy edukacyjne, scenariusze lekcji dla wszystkich klas szkoły podstawowej, ciekawe eksperymenty czy gra z energetykiem w roli głównej - to tylko niektóre z materiałów udostępnionych na nowoczesnej platformie e-learningowej przez Tauron Dystrybucja. W ubiegłym roku szkolnym ponad 22 tys. użytkowników skorzystało z zamieszczonych na niej materiałów.

Platforma jest dostępna pod adresem www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

Spółka od pięciu lat prowadzi program Bezpieczniki Taurona i w ten sposób dba o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników energii elektrycznej. W 2017 r. została uruchomiona platforma edukacyjna, która zawiera gotowe moduły zajęć szkolnych, składające się nie tylko ze scenariuszy lekcji, ale również eksperymentów i zabaw do przeprowadzenia w szkole.

Innowacyjne kształcenie

Dzięki interaktywnemu charakterowi zajęć uczniowie bardziej angażują się w przeprowadzanie eksperymentów lub doświadczeń. Pracując, najczęściej zespołowo, uczą się nie tylko współdziałania, ale przede wszystkim samodzielnie dochodzą do wniosków i odkrywają prawa fizyki.

Wśród pomocy dydaktycznych znajduje się również dziesięć pięciominutowych filmów, przedstawiających główne tematy lekcji i dwa dłuższe filmy edukacyjne. Jeden z nich doczekał się już ponad 1,7 mln odsłon. W pięciu nowych filmach pojawia się jeden z ekspertów programu, Michał Krupiński, doktor fizyki i pracownik Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Nikt lepiej nie wytłumaczy co to jest napięcie krokowe, jeśli nie naukowiec i popularyzator nauki jednocześnie, opowiadający o trudnych zagadnieniach z pasją.

- Krótkie filmy są świetnym uzupełnieniem zagadnień omawianych podczas zajęć i stanowią urozmaicenie tradycyjnego przebiegu lekcji. W niektórych przypadkach mogą stać się też podstawą dla nietypowego zadania domowego. Sposób ich wykorzystania zależy wyłącznie od inwencji nauczyciela - mówi Michał Krupiński.

Nowy moduł dla klas 7 i 8

Nowością na platformie są moduły dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Nauczyciele znajdą tam scenariusze lekcji fizyki realizujące dwa niełatwe dla uczniów zagadnienia takie jak indukcja elektrostatyczna oraz moc odbiorników połączonych szeregowo i równolegle. Tematy wytypowane zostały wspólnie z metodykami programu i nauczycielami z wieloletnim doświadczeniem.

Platforma jest dostępna pod adresem www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl. Wszystkie przygotowane przez Tauron materiały powstały we współpracy z metodykami i psychologiem dziecięcym. Zostały również dostosowane do zmian w systemie edukacji i realizują aktualną podstawę programową. Udział szkół w programie jest bezpłatny, a pełny dostęp do materiałów edukacyjnych możliwy po zalogowaniu.

"Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" to program edukacyjny prowadzony przez Tauron Dystrybucja od 2013 roku, który wpisuje się w Strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Tauron. W początkowej fazie programu energetycy realizowali lekcje na temat elektryczności i bezpiecznego korzystania z prądu. Udział w nich wzięło ponad 170 tysięcy uczniów z terenu działania firmy.

Od ubiegłego roku firma wiedzę o elektryczności przekazuje za pośrednictwem multimedialnej platformy edukacyjnej, którą można znaleźć pod adresem www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE