ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent zapewnia o przychylności dla promocji energetyki rozproszonej
12.10.2018r. 16:07

Zapewnienia o przychylności dla wszelkich inicjatyw promujących energetykę rozproszoną zawarł prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników konferencji "Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich".

"Polska wieś zasługuje na to, by w pełni uczestniczyć w skoku cywilizacyjnym, którego ważnym elementem jest produkcja energii ze źródeł odnawialnych. Samodzielność energetyczna gmin wiejskich jest jednym z założeń leżących u podstaw zrównoważonego rozwoju Polski. To również szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw dostarczających technologie służące wytwarzaniu energii na własne potrzeby, a także ogromne pole do innowacji" - napisał prezydent w opublikowanym w piątek liście.

III Edycja Międzynarodowej Konferencji "Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich" odbyła się w czwartek i w piątek w Grodnie koło Międzyzdrojów (Zachodniopomorskie).

Andrzej Duda zwrócił w liście uwagę, że bezpieczeństwo energetyczne gospodarstw rolnych i polskich rodzin mieszkających na wsi "to cel, do którego powinniśmy dążyć". Dlatego - jego zdaniem - tak ważna jest powszechna dostępność urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W nowoczesnym kraju to te źródła powinny być powszechnie używane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe - podkreślił prezydent. W jego opinii, wymaga to przemyślanej polityki na szczeblu państwowym i samorządowym, czego przykładem może być wdrażany wieloletni program inwestycyjny "Czyste Powietrze".
"Biorąc pod uwagę skalę i możliwy udział energetyki rozproszonej w całości produkcji energii w Polsce, jest to dla naszego kraju olbrzymia szansa na większą niezależność energetyczną i bezpieczeństwo środowiskowe" - napisał Doda. Zauważył też, że o ile pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł to niewątpliwie technologia przyszłości, ale "zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie zdołamy w pełni odejść od paliw kopalnych". Podkreślił szczególnie rolę gazu, jako paliwa, które jest mniej szkodliwe dla środowiska i łatwe w użyciu.

W konferencji udział wzięli m.in. ministrowie" środowiska Henryk Kowalczyk, cyfryzacji Marek Zagórski i rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W jednej z dyskusji uczestniczył też komisarz UE ds. rolnictwa Phil Hogan.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: pesel 12.10.2018r. 19:45
Prezydent jest za a w Kancelarii Premiera już pół roku leży do zaakceptowania projekt wsparcia gazowej energetyki... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zyr 13.10.2018r. 09:01
Panie Duda proste rozwiązanie 10h obowiązuje tylko do zwartej zabudowy mieszkaniowej i mamy energetykę rozproszoną.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 14.10.2018r. 11:26
Przed wyborami to wszyscy politycy pis są za rozwojem energetyki rozproszonej ale już po to nie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE