ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski: umowa o budowie Baltic Pipe na przełomie listopada i grudnia
18.10.2018r. 13:55

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zdradził, że umowa o budowie gazociągu Baltic Pipe zostanie podpisana na przełomie listopada i grudnia tego roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Decyzja inwestycyjna dla Baltic Pipe to nie jest FID (Final Investment Decision - ostateczna decyzja inwestycyjna), jak (stosowana - przyp. red.) w Polsce, tylko construction agreement między Energinetem a Gaz-Systemem i zostanie podpisane na przełomie listopada i grudnia - poinformował minister w odpowiedzi na pytanie BiznesAlert.pl.

Pełnomocnik skomentował także wieści o tym, że PGNiG odkupiło udziały w złożu norweskiego Equinora na szelfie Morza Północnego.

- Ma to fundamentalne znaczenie dla trwałości istnienia tej spółki. To jest kolejny krok. W tej chwili PGNiG dysponuje dużą ilością koncesji na Szelfie (norweskim - przyp. red.) - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
- PGNiG zwiększa produkcję gazu i ropy naftowej. To jest element całego, dużego planu, który mamy wspólnie pomiędzy PGNiG, Gaz-Systemem, ministerstwem energii. Ja też w tym jakoś uczestniczę - zdradził Naimski. - Budujemy gazociąg z szelfu o nazwie Baltic Pipe. Będzie on zasilany przez PGNiG z własnej produkcji jak i zakupów. Im więcej PGNiG będzie miał swojego gazu, tym bardziej to wszystko będzie ekonomicznie uzasadnione i korzystne.

- PGNiG jest na szelfie i jest uważany za bardzo dobrą spółkę, nie tylko jest uczestnikiem kapitałowym, ale też przygotowuje się do tego, aby być operatorem. I to jest kolejny punkt przełomowy, który jest bliski - powiedział minister.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 18.10.2018r. 22:05
A jak na Baltic Pipe będzie realizowana zasada "TPA". Co będzie jak przyjdą firmy zachodnio-europejskie i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE