ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Laur Białego Tygrysa dla Sławomira Zawady, prezesa PGE GiEK
19.10.2018r. 12:35

,,Energetycy energetykom - laureaci laureatom'' - pod takim hasłem od lat przyznawane są Laury Białego Tygrysa Polskiej Energetyki. To właśnie środowisko energetyków decyduje komu przyznać wyróżnienie. W tym roku, podczas konferencji Energetykon "Energia-Klimat-Gospodarka-Społeczeństwo", po raz dwudziesty drugi wręczono kryształowe statuetki. W tegorocznej edycji niezależna kapituła wyróżniła Sławomira Zawadę, prezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, za wybitny wkład w rozwój polskiej energetyki.

Firma w skład której wchodzą aż 4 elektrownie, 2 kopalnie i 6 elektrociepłowni, zatrudniająca 16,5 tysiąca osób, musi być zarządzana przez menadżera, który z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami stawia czoła coraz większym wyzwaniom, stojącym dzisiaj przed branżą wydobywczo-energetyczną. Taką osobą jest właśnie Sławomir Zawada - powiedział wręczając nagrodę Edward Ziaja, prezes Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych.

Cieszę się, że znalazłem się w gronie energetyków, którzy wyróżnieni zostali Laurem Białego Tygrysa. To ważne wyróżnienie, tym bardziej, że nagroda przyznawana jest przez osoby uznane w branży energetycznej - powiedział w trakcie uroczystości Sławomir Zawada.


Sławomir Zawada zarządza spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od grudnia 2015 roku. Ponadto, zasiada we władzach wielu instytucji i organizacji związanych z branżą energetyczną. Jest wiceprezesem zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, przewodniczącym rady Związku Pracodawców Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego. Sławomir Zawada posiada stopień Generalnego Dyrektora Górniczego III Stopnia, a za swoje aktywne działania na rzecz górnictwa węgla brunatnego otrzymał tytuł "Przyjaciel Górnictwa Odkrywkowego", przyznawany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Laur Białego Tygrysa Polskiej Energetyki przyznawany jest wybitnym energetykom, firmom energetycznym oraz związanym z branżą producentom, a także podmiotom, które osiągnęły znaczące efekty w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Laury przyznaje niezależna kapituła, którą tworzą wybitni naukowcy i praktycy od lat związani ze środowiskiem polskiej energetyki. Organizatorem uroczystości jest corocznie Agencja Promocji Energii, redakcja czasopisma "ENERGIA" oraz portal energetykon.pl.
PGE GiEK
Zobacz także:PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE