ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa-Operator szkoli strażaków
22.10.2018r. 13:27

Oddział Energa-Operator w Gdańsku szkoli strażaków z PSP i OSP na temat prowadzenia akcji ratowniczych w pobliżu urządzeń energetycznych. Ekspertami są pracownicy Regionalnej Dyspozycji Mocy w Gdańsku, z którymi strażacy bezpośrednio mają kontakt podczas zagrożeń. Szkolenia odbywają się na poligonie w Bąkowie.

Akcja zorganizowana została w ramach rozwoju współpracy służb energetycznych gdańskiego oddziału z służbami BHP i PPOŻ. Na szkolenia zostały zaproszone Komendy Państwowej Straży Pożarnej wraz z podległymi im Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z woj. pomorskiego. W sumie skorzysta z nich łącznie 250 strażaków.

Szkolenie pozwoli poznać zagrożenia w sytuacji pojawienia się pożaru w pobliżu urządzeń elektroenergetycznych lub ich bezpośredniej awarii, ale także w sytuacjach nietypowych, jak podtopienia czynnych obiektów energetycznych czy chociażby spektrum zagrożeń z sierpnia 2017r. podczas niespotykanych, jak dotąd skali awarii masowych. Umożliwi szybkie i precyzyjne rozpoznanie typu sieci, co przełoży się na sprawniejszą współpracę z energetykami. I co najważniejsze, przekazana wiedza może w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo strażaków w czasie ich pracy i ograniczyć sytuacje niebezpieczne dla osób postronnych i poszkodowanych.Akcję szkoleniową rozplanowaliśmy na 10 spotkań. Spotkania prowadzimy od początku października na naszym poligonie w Bąkowie, by teorię zestawić z praktyką w bezpośrednim otoczeniu urządzeń elektroenergetycznych. Zależy nam na stworzeniu scenariuszy, schematów działania przy danym typie zagrożenia, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo ludzi, a przy okazji skrócić czas akcji służb ratunkowych - mówi Janusz Grala, kierownik Regionalnej Dyspozycji Mocy w Oddziale w Gdańsku.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE