ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa wspiera Leśne Gospodarstwa Węglowe
23.10.2018r. 20:11

Grupa Energa była jednym z pięciorga uczestników pierwszej w historii aukcji Jednostek Dwutlenku Węgla (JDW), organizowanej przez Lasy Państwowe. Gdański gigant elektroenergetyczny, realizując strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, kupił łącznie 2 tys. certyfikatów.

Certyfikaty Jednostek Dwutlenku Węgla są jednym z elementów realizowanego przez Lasy Państwowe programu Leśnych Gospodarstw Węglowych. Obejmuje on 12 tys. ha polskich terenów zalesionych, które zgodnie z założeniami projektu mają w naturalny sposób pochłaniać dwutlenek węgla, najważniejszy gaz odpowiedzialny za tzw. efekt cieplarniany. Będące integralną częścią projektu badania wskazują, że w ciągu 30 lat lasy wchodzące w skład gospodarstw węglowych przyczynią się do redukcji emisji CO2 o 1 mln ton. Osiągnięte to zostanie dzięki działaniom wykraczającym poza zrównoważoną gospodarkę leśną (np. zalesianie). Na terenach objętych projektem leśnicy zwiększają udział odnowień naturalnych, zapobiegają nadmiernemu uszkadzaniu powierzchni gleby i wprowadzają gatunki szybkorosnące.

- Energa posiada największy wśród polskich grup energetycznych udział energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. To nie tylko powód do dumy, ale też zobowiązanie do szczególnej troski o ochronę środowiska naturalnego. W inicjatywę Lasów Państwowych zaangażowaliśmy się więc bez wahania, nie tylko ze względu na proekologiczny charakter inicjatywy Leśnych Gospodarstw Węglowych, ale przede wszystkim na innowacyjność tego przedsięwzięcia - mówi Alicja Barbara Klimiuk, p.o. prezesa zarządu Energi.

Inicjatywa Lasów Państwowych ma charakter unikatowy w skali nie tylko Europy, ale i świata - jak dotąd jeszcze nikt w systemowy sposób nie wykorzystywał naturalnego zasobu leśnego kraju do walki ze zmianami klimatycznymi.

Przedsięwzięciu Leśnych Gospodarstw Węglowych nadano też wymiar społecznej odpowiedzialności biznesu, organizując aukcję, w ramach której już zredukowaną przez lasy emisję sprzedawano w formie specjalnych certyfikatów Jednostek Dwutlenku Węgla. Uczestnicy aukcji mogą następnie wskazać jeden z osiemnastu realizowanych przez polskie nadleśnictwa projektów, które zostaną dofinansowane zyskami ze sprzedaży JDW.

Poza Energą udział w aukcji wzięły też: Jastrzębska Spółka Węglowa, KGHM Polska Miedź, Budimex i Grupa LOTOS. Grupa Energa nabyła łącznie 2 tys. certyfikatów Jednostek Dwutlenku Węgla.

Ogłoszenie wyników pierwszej aukcji JDW i uroczyste wręczenie certyfikatów było jednym z wydarzeń inicjujących tegoroczną edycję Targów Pol-Eco System w Poznaniu.

Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE