ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nagroda Innowatora Wprost dla ITPOE
24.10.2018r. 16:06

PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona za projekt Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie. PGE otrzymała nagrodę Innowatora Wprost w kategorii "Energetyka".

Jest mi niezmiernie miło, że nagrodę Innowatora WPROST Grupa PGE otrzymała właśnie za projekt Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energi. ITPOE, bo tak w skrócie nazywamy ten obiekt, to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa i całego regionu. To bardzo ważna inwestycja również z punktu widzenia całej Grupy PGE - powiedział odbierając nagrodę Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie jest jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji w Europie. Ma ona na celu produkcję energii elektrycznej oraz ciepła zasilającego miejską sieć ciepłowniczą, pochodzących ze spalania ok. 100 tysięcy ton odpadów rocznie. Moc instalacji jest w stanie pokryć 100 proc. zapotrzebowania mieszkańców Rzeszowa na podgrzanie wody. Dzięki ITPOE Rzeszów dołączy do grupy europejskich miast, posiadających nowoczesne instalacje przetwarzania odpadów odzyskujących energię. Ponadto, inwestycja ta przyczyni się także do dywersyfikacji miksu paliwowego Grupy Kapitałowej PGE.

Teraz energię elektryczną produkować będziemy już nie tylko z węgla, gazu i wszystkich dostępnych źródeł odnawialnych, ale także z odpadów komunalnych. ITPOE to inwestycja, która doskonale wpisuje się w naszą strategię i jest wyrazem naszego innowacyjnego podejścia do prowadzonego biznesu - dodał Henryk Baranowski.

To także nasza odpowiedź na potrzebę walki o czyste powietrze. Odpady komunalne na Podkarpaciu będą trafiały teraz do profesjonalnej instalacji, która przetworzy je z zachowaniem najbardziej restrykcyjnych norm emisyjnych. Wyprodukuje przy tym prąd i ciepłą wodę dla mieszkańców Rzeszowa - powiedział Henryk Baranowski.

Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 roku dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Od 2014 roku podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, jest badanie Innovation Research. W ramach badania weryfikowane są nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Wyróżnienie otrzymują najlepsze firmy z najbardziej dynamicznych sektorów polskiej gospodarki.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE