ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Fundacja PGE Energia Ciepła zapali znicze przy "Tablicach Pamięci"
31.10.2018r. 14:07

1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych przy każdej ze 160 warszawskich Tablic Pamięci projektu Karola Tchorka zostaną zapalone znicze. W ten szczególny sposób Fundacja PGE Energia Ciepła, realizująca projekt "Tablice Pamięci" we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i pod patronatem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego odda hołd poległym mieszkańcom Warszawy.

- W ramach projektu "Tablice Pamięci" umieszczamy dodatkową informację w języku polskim i angielskim w miejscach pamięci związanych z II Wojną Światową. Dzisiaj w Dniu Wszystkich Świętych chcemy oddać cześć poległym i zapalić dla nich znicz. Dlatego postawimy znicze przy wszystkich tablicach warszawskich projektu Karola Tchorka - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła S.A.

W akcji udział biorą również pracownicy PGE Energia Ciepła, którzy zapalą znicze przy Tablicach znajdujących się w okolicy ich zamieszkania. - W ten sposób każdy z naszych pracowników może wziąć osobisty udział w tym projekcie - dodaje Wojciech Dąbrowski.

Projekt "Tablice Pamięci" związany jest z przypadającą w przyszłym roku 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Jest to trójstronna inicjatywa społeczna i edukacyjna, spełniającą trzy podstawowe cele:
  • wyeksponowanie i oddanie należnej czci miejscom pamięci - tablicom i pomnikom - opisującym heroiczne i dramatyczne wydarzenia z czasów II Wojny Światowej,
  • dotarcie z informacją na temat faktów historycznych do zagranicznych turystów,
  • popularyzacja i zwiększenie rozpoznawalności miejsc pamięci.
Projekt "Tablice Pamięci" będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie tablice zostaną zamontowane na blisko 160 warszawskich pomnikach autorstwa Karola Tchorka z 1949 r. W drugim etapie tablice trafią do miejsc pamięci w innych miastach Polski, w których PGE Energia Ciepła, właściciel Fundacji, posiada swoje oddziały i spółki zależne (m.in. w Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Krakowie, Rybniku). Projektowi towarzyszyć będą debaty, konferencje, publikacje, a także inicjatywy w przestrzeni miejskiej i w mediach społecznościowych.PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE