ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konkurs "SMOG jest sss...ssSTRASZNY"
31.10.2018r. 20:55

Gdynia od lat znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Działania prewencyjne prowadzone przez miasto przynoszą pozytywne efekty. Wspólne projekty realizowane przez PGE Energia Ciepła S.A., spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, i OPEC Sp. z o.o. zachęcają mieszkańców do przyłączania się do miejskiej sieci ciepłowniczej, a także edukują ich na temat korzyści z tego płynących. Najnowszym wspólnym przedsięwzięciem jest ekologiczny konkurs fotograficzny, w ramach którego najmłodsi wcielą się w rolę dorosłych i pokażą jak walczyć z smogiem.

Niecodzienne zadanie przygotowano dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ramach konkursu fotograficznego pt. "SMOG jest ssStraszny. Pokaż jak go pokonać" poproszono ich, aby wcielili się w rolę inspektorów środowiskowych bądź też kreatywnych doradców ds. antysmogowych rozwiązań. Zadaniem uczniów gdyńskich szkół podstawowych (klasy IV - VIII) i gimnazjalnych jest wykonanie fotografii bądź artystyczne przetworzenie fotografii o tematyce związanej z walką z niską emisją i ze zjawiskiem smogu. Prace konkursowe mogą przedstawiać tereny zielone, np. ogrody czy skwery, transport miejski czy też inne bardziej ekologiczne środki transportu. Wysoko punktowane będą również fotografie prezentujące przyłączanie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz te przedstawiające zakup materiałów do ocieplania budynków w sklepie ogólnobudowlanym.
Konkurs trwa do 5 listopada 2018 r. Prace należy przesłać na adres: smogjeststraszny@cieplolubni.com.pl Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - bony na materiały plastyczne dla szkół o wartości: 1500, 1000 oraz 500 zł. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Gdyńskim Centrum Filmowym.

"Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów" - każdy z nas zgodzi się, że fotografia jest jednym z najlepszych środków komunikacji. Dzieci i młodzież wielokrotnie już udowodniły kreatywne i otwarte podejście do identyfikowania i rozwiązywania problemów. Bardzo liczymy, że i tym razem zainspirują dorosłych mieszkańców naszego miasta do zmiany postaw i wdrożenia działań antysmogowych"- mówi Hanna Górecka-Banasik, Kierownik Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni.

"Bardzo liczymy na to, że inspiracją dla młodzieży w poszukiwaniu tematów związanych z konkursem będzie ciepło produkowane w gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Elektrociepłownia w Gdyni wykorzystuje technologię wysokosprawnej kogeneracji, która jest najbardziej efektywna energetycznie i przyjazna dla środowiska" - powiedziała Ewa Barszcz, Dyrektor Departamentu Handlu w Oddziale Wybrzeże PGE Energia Ciepła SA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE