ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE partnerem V Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego
05.11.2018r. 11:05

W tym roku po raz piąty organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego. Od 30 października do 28 listopada będzie można wysłuchać koncertów muzycznych oraz obejrzeć filmy dokumentalne poświęcone kompozytorowi. PGE Polska Grupa Energetyczna jest partnerem tego wydarzenia.

Celem festiwalu jest propagowanie twórczości i dokonań wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, wielkiego patrioty, Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej, kawalera Orderu Virtutti Militari, Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy - Ignacego Jana Paderewskiego - w 158. rocznicę jego urodzin, która przypada 6 listopada.

Tegoroczna edycja festiwalu ma szczególny charakter, wiąże się bowiem z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a z tym wydarzeniem jest ściśle związana właśnie postać Ignacego Jana Paderewskiego.

Podczas festiwalu wystąpią wybitni artyści polskiej i światowej sceny muzycznej, jak Jerzy Maksymiuk, Vadim Brodski, Peter Jablonski, Eduard Kunz, Motion Trio, Janusz Wawrowski czy Mischa Kozłowski. Z festiwalem współpracują również wykładowcy uczelni muzycznych, muzykolodzy, historycy, dziennikarze i publicyści muzyczni.

W tym roku koncerty odbędą się w Warszawie w Filharmonii Narodowej, na Zamku Królewskim, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, jak również w Łazienkach Królewskich. Natomiast w Poznaniu, Raszynie i Podkowie Leśnej będzie można obejrzeć filmy dokumentalne upamiętniające dokonania Paderewskiego.

Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego jest organizowany przez Fundację "AVE ARTE", której celem jest wspieranie rozwoju kultury i sztuki. Fundacja zajmuje się przede wszystkim realizacją przedsięwzięć kulturalnych związanych z postacią Ignacego Jana Paderewskiego.

Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się w dniach 30 października - 28 listopada. Partnerem wspierającym wydarzenie jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PP 06.11.2018r. 10:07
Bardzo dobrze, że PGE jest sponsorem wydarzeń kulturalnych, ale serwis branżowy powinien raczej poprosić o... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE