ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE partnerem spotkania z okazji 94. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta
05.11.2018r. 11:31

Wzorem ubiegłych lat w rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta zorganizowany został wieczór poetycki poświęcony twórczości poety. Partnerem wydarzenia po raz kolejny była PGE Polska Grupa Energetyczna.

Celem spotkania było uczczenie wielkiego polskiego poety, eseisty i dramaturga - Zbigniewa Herberta, w rocznicę jego urodzin. Twórczość Zbigniewa Herberta należy do najważniejszych osiągnięć polskiej literatury drugiej połowy XX wieku, a jego dzieła przetłumaczone zostały na 35 języków. Za swoje utwory otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Internationaler Nikolaus-Lenau-Preis, Gottfried-von- Herder-Preis, Petrarca-Preis, Bruno Schulz Prize, Jerusalem Prize czy The T. S. Eliot Award.

W wydarzeniu udział wzięli John Maxwell Coetzee, laureat literackiej Nagrody Nobla, który wygłosił wykład na temat twórczości polskiego poety oraz Alissa Valles, amerykańska poetka i tłumaczka Herberta.

W trakcie wieczoru Ryszard Krynicki, poeta, wydawca i przyjaciel Zbigniewa Herberta, przeczytał wybrane utwory poety. Na zakończenie, zgromadzeni goście mogli wysłuchać nagrania wiersza "Przesłanie Pana Cogito" w wykonaniu samego autora.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta, która powstała w 2010 r. z inicjatywy wdowy po poecie, Katarzyny Herbert. Misją Fundacji jest ochrona i rozpowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta oraz promocja czytelnictwa w Polsce.

Tegoroczna edycja wieczoru poetyckiego poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta odbyła się 29 października w Pałacu Rzeczypospolitej, siedzibie Biblioteki Narodowej. Partnerem wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna.

PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE