ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sekretarz energii USA w tym tygodniu odwiedzi Polskę i inne kraje regionu
05.11.2018r. 17:06

Sekretarz energii USA Rick Perry odwiedzi w tym tygodniu Polskę, Ukrainę, Węgry i Czechy - poinformował Departament Energii. W czwartek w Warszawie Perry ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawicielami polskiego rządu.

Według Departamentu Energii, głównym celem podróży Perrego do krajów Europy Środkowo-wschodniej jest wzmacnianie partnerstwa w sektorze energii z poszczególnymi państwami regionu. Departament przypomniał, że na wrześniowym szczycie inicjatywy Trójmorza w Rumunii Perry zgłosił pomysł P-TEC (Partnership for Transatlantic Energy Cooperation), mający na celu rozwój współpracy energetycznej pomiędzy USA i "europejskimi sojusznikami".
W czasie podróży sekretarz Perry ma rozmawiać z przedstawicielami rządów regionu o cyberbezpieczeństwie, energii jądrowej, eksporcie amerykańskiego LNG i węgla. Sekretarz ma się też spotkać z biznesem energetycznym, działającym w regionie, m.in. z ukraińskimi odbiorcami amerykańskiego węgla. Na Ukrainie Perry ma odwiedzić elektrownię węglową w Trypolu pod Kijowem. Właściciel - spółka Ukrenergo - od lata 2018 r. jest odbiorcą węgla z USA. Jak podkreślił Departament energii to "rezultat wysiłków administracji Donalda Trumpa, by rozwijać eksport surowców energetycznych z Ameryki".

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Bogdan Kasierski 05.11.2018r. 20:11
Drugi Święty Graal fizyki i niespełnione od kilkudziesięciu już lat marzenie ludzkości to energia termojądrowa (fuzja... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE