ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zmniejsza eksport i...kupi gaz
06.11.2018r. 09:03

Gazprom zmniejszył wydobycie gazu w październiku w porównaniu z tym samym miesiącem w 2017 roku o 2 procent do 43,8 mld m sześc. Spadek wydobycia przełożył się na eksport zmniejszony rok do roku o 6,3 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kommiersant sugeruje, że nie chodzi o oszczędności na podatku od wydobycia. Według Jurija Borsukowa z tej rosyjskiej gazety powodem może być niewydolność wydobywcza Gazpromu, która sprawia, że wzrost zapotrzebowania na rynku krajowym w wyniku rozpoczęcia sezonu grzewczego zmusza go do ograniczenia eksportu gazu za granicę. Nie można jednak zweryfikować tej tezy, bo od 2015 roku Gazprom nie publikuje statystyk wydobycia.
O niedoborach gazu mogą jednak świadczyć decyzje rosyjskiej firmy, która chce rozpocząć wydobycie ze złoża Charasewskoje w 2019 roku, choć z punktu widzenia ambitnego programu inwestycyjnego w związku z projektami gazociągów Nord Stream 2, Turkish Stream i Siła Syberii, bezpieczniej byłoby je odłożyć na czas po 2020 roku. Gazprom zamierza także wrócić do zakupów gazu w Turkmenistanie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/eryk 07.11.2018r. 12:37
co się dziwić skoro ten kraj importuje węgiel...
ważne by był obrót bo od tego jest prowizja
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE