ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energetyka szykuje się na nowe pokolenie
06.11.2018r. 12:43

Wyzwania związane z luką pokoleniową i kompetencyjną oraz oczekiwania młodego pokolenia wobec pracodawców to główne tematy konferencji "Moc Pokoleń" zorganizowanej przez Tauron w Gliwicach.

Wśród ponad 24 tysięcy pracowników Grupy Tauron są osoby reprezentujące różne pokolenia - od pokolenia baby boomers (1946-1964) przez pokolenie Y (1980-1989), a nawet Z (po 1990). Konferencja "Moc Pokoleń" ma na celu pokazanie wielopokoleniowości w kategoriach szans i możliwości, a także wesprzeć międzypokoleniowy transfer wiedzy. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni pracownicy wszystkich obszarów biznesowych Grupy, przedstawiciele administracji, szkół i uczelni współpracujących z Tauronem, a także samorządowcy.

- Zmieniając Tauron w kierunku przyjaznego klientom, multienergetycznego koncernu, potrzebujemy zwinnego działania, wyłapywania dobrych pomysłów a następnie skutecznego wpięcia ich w naszą działalność. Nie osiągniemy tego bez międzypokoleniowego transferu wiedzy i otwartości na pomysły generowane w różnych obszarach biznesowych.

W Tauronie wierzymy że model mistrz-uczeń to najlepsza droga do doskonałości zawodowej - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Coraz większym problem w przedsiębiorstwach energetycznych posiadających pełny łańcuch wartości - od wydobycia węgla przez wytwarzanie i dystrybucję energii po sprzedaż i obsługę klienta jest luka pokoleniowa. W najbliższych latach największe braki pracowników pojawią się na stanowiskach, gdzie niezbędne są twarde kompetencje techniczne w takich spółkach jak Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie i Tauron Dystrybucja.

Zapobiegając powstawaniu luki kompetencyjnej i pokoleniowej Grupa podejmuje działania w sferze uruchomienia wewnętrznego transferu wiedzy, kształcenia zawodowego, jednocześnie kreując kompetencje niezbędne dla podjęcia wyzwań stojących przed tzw. energetyką jutra.

Na spotkanie w Gliwicach zostali zaproszeni przedstawiciele klas patronackich. Tauron współpracuje już z blisko 40 klasami, które przygotowują uczniów do profesji związanych z energetyką i górnictwem. Najzdolniejsi uczniowie mają zapewnione stypendia oraz gwarancję zatrudnienia w Grupie.

Tworzenie klas patronackich wpisuje się we współpracę Tauron z Ministerstwem Edukacji Narodowej dotyczącą podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego na potrzeby branży elektryczno-energetycznej oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i potrzeb rynku pracy.

W szeroki program działań prowadzonych przez Tauron w ramach zarządzania wiekiem i wiedzą wpisuje się także współpraca ze środowiskiem naukowym i akademickim. Obecnie działania edukacyjno-badawcze prowadzone są z dwunastoma uczelniami wyższymi m.in. z Politechniką Śląską, Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Politechniką Opolską czy Politechniką Warszawską.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: ZSZ PKE 06.11.2018r. 13:00
Tauron posiadał własne technika które kilka lat temu zlikwidował. Problem luki rozwiązywałby się sam i to w sposób... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: olo 06.11.2018r. 14:45
Panie Prezesie a co z ludźmi którzy u nas pracują. Czy ktoś stara się zatrzymać ten exodus fachowców do innych branż... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: czyżby 14.11.2018r. 08:02
a tymczasem na stronie Taurona tylko 50 ofert pracy. Gdzie ta luka?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE