ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE laureatem nagrody "Firma 100-lecia Niepodległości" w kategorii duża firma
06.11.2018r. 13:39

PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona w plebiscycie "Firma 100-lecia Niepodległości", zorganizowanym przez Gazetę Polską. W konkursie nagrodzone zostały firmy, które mogą pochwalić się bardzo długą historią działalności, nawiązującą do tradycji budowy gospodarczego fundamentu niepodległości. PGE otrzymała nagrodę w kategorii duża firma.

- Jest mi niezmiernie miło, że to PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała tytuł "Firmy 100-lecia Niepodległości" w kategorii dużych firm. To ogromny zaszczyt, że tak znaczącym wyróżnieniem została uhonorowana właśnie PGE, czyli największa grupa energetyczna w Polsce. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to czas szczególny w historii naszego kraju. Tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej historii i że nasz wkład w historię polskiej energetyki, tym samym polskiej gospodarki, został doceniony - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Celem konkursu "Firma na 100-lecie Niepodległości" było pokazanie, że współczesne polskie firmy są spuścizną tysięcy dużych, mniejszych i całkiem małych przedsiębiorstw, które istniały w okresie pierwszych 20 lat niepodległości. Firmy te poprzez swoją działalność biznesową, edukacyjną czy promocyjną odwołują się do przedwojennych tradycji i historycznego dziedzictwa Polski oraz promują Jubileusz 100-lecia Niepodległości.- W obecnym kształcie, pod tą marką, Grupa PGE istnieje na rynku ponad 10 lat. Nazwy tej nie znajdziemy więc w przedwojennych gazetach. Niemniej jednak nie mam wątpliwości, że PGE zasługuje na ten tytuł, ponieważ to właśnie my jesteśmy spadkobiercą historii elektryfikacji ziem historycznie polskich. Jesteśmy największym przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce,a swoim zasięgiem działania obejmujemy przede wszystkim Polskę wschodnią i część Polski centralnej, zaopatrując w energię elektryczną ponad 5 mln polskich rodzin. To tereny leżące w granicach Państwa Polskiego po 1918 r., sukcesywnie elektryfikowane od początku XX w. i rozwijające się wraz z postępami tego procesu - dodaje Henryk Baranowski.

Konkurs Firma 100-lecia Niepodległości został zorganizowany przez Gazetę Polską w ramach projektu Gospodarczy Fundament Niepodległości. Celem projektu jest przybliżenie historii rozwoju gospodarczego niepodległej Polski.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Z Mysiej 06.11.2018r. 15:32
Ile nr GPC jest prenumerowane na Mysiej?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Z 06.11.2018r. 18:36
GRATULACJE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE