ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mogherini o stanowisku UE ws. Nord Stream 2: praca w toku
07.11.2018r. 02:09

Szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini powiedziała we wtorek w Montrealu, że zapewnienie spójności takich projektów energetycznych jak gazociąg Nord Stream 2 ze strategicznym interesem całej Wspólnoty to nadal "praca w toku".

Jak podkreśliła Mogherini, wspólnym, strategicznym interesem UE jest utrzymanie tranzytu gazu z Rosji przez terytorium Ukrainy i jest to "wspólne stanowisko", ale osobną kwestią jest sprawa spójności z tym stanowiskiem działań poszczególnych państw członkowskich.

"Jako Komisja Europejska staramy się nadać wspólne ramy, które pozwoliłyby nam zobaczyć na poziomie UE spójność projektów tego typu z naszym strategicznym interesem w kontekście projektów energetycznych, ale to jeszcze nie nastąpiło" - powiedziała podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu McGilla w Montrealu.

"Jest to kwestia, którą omawiamy dość często z państwami członkowskimi, i powiedziałabym, że jest to praca w toku" - dodała.

Odnosząc się ogólnie do polityki energetycznej, Mogherini powiedziała, że choć obszar ten nadal w znacznej części leży w kompetencji poszczególnych państw UE, czynione są wysiłki, by było tu więcej spójności.
"To prawda, że zależność od rosyjskiego gazu (w UE - PAP) jest wysoka, co jest jednym z powodów, dla którego szukamy możliwości dywersyfikacji źródeł i dróg przesyłu", ale to również jest "praca w toku" - stwierdziła.

Mogherini przebywała we wtorek z wizytą w Kanadzie, gdzie uczestniczyła w drugim posiedzenie komitetu ministerialnego UE-Kanada.

Szefowej dyplomacji UE wtórowała minister spraw zagranicznych Kanady Chrystia Freeland, która stwierdziła, że Kanada "docenia i popiera" strategiczne znaczenie zachowania tranzytu gazu ziemnego przez Ukrainę.

Mogherini i Freeland podkreślały wyjątkowo bliskie relacje łączące obecnie UE i Kanadę, wynikające z przywiązania do tych samych wartości.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE