ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA w najdłuższym "paśmie spadkowym" od 2014 r. - nie ma obaw o podaż surowca
07.11.2018r. 07:48

Ropa w USA jest w najdłuższym "paśmie spadkowym" od 2014 r. Na rynkach osłabły obawy o możliwą niewystarczającą podaż surowca, po tym jak w poniedziałek weszły w życie sankcje USA na Iran, w tym na import irańskiej ropy - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 61,84 USD za baryłkę, po zniżce o 0,6 proc. i zmierza do zaliczenia spadku cen w ciągu ostatnich 8 sesji już o 8,4 proc.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 71,94 USD za baryłkę, po spadku ceny o 0,3 proc.

Od poniedziałku obowiązują restrykcje USA na Iran, jakie funkcjonowały przed zawarciem układu nuklearnego z Teheranem.

Waszyngton przyznał Chinom, Indiom, Japonii, Korei Południowej, Grecji, Włochom, Tajwanowi i Turcji tymczasowe zwolnienie z zakazu importu ropy z Iranu, za to nie jest zwolniona Unia Europejska.

Amerykanie wprowadzają ponownie wszystkie sankcje, które nałożono na Iran przez zawarciem w 2015 roku międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Teheranem - obejmują one między innymi sektor naftowy i finansowy.
Tymczasem rząd USA szacuje, że produkcja ropy w USA wzrośnie w tym roku do rekordowego poziomu - w 2018 r. produkcja ropy wyniesie średnio 10,9 mln baryłek dziennie, podczas gdy w 2017 r. wynosiła 9,35 mln b/d.

Tymczasem rosną amerykańskie zapasy surowca. Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że w ub. tygodniu zapasy ropy wzrosły o 7,83 mln baryłek, podczas gdy analitycy prognozowali wzrost zapasów w ub. tygodniu o 2 mln baryłek.

Jeśli dane te potwierdzi w środę w swoim raporcie Departament Energii USA (DoE) - o 16.30, będzie to najdłuższe pasmo wzrostów zapasów ropy w USA od marca 2017 r.

A w Iranie spada eksport ropy - od kwietnia eksport surowca zmniejszył się już o 40 proc. Jak podaje Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) kraje OPEC muszą więc podwyższyć produkcję, aby sprostać "krzepkiemu" globalnemu wzrostowi popytu na ropę.

W ciągu 8 sesji surowiec w USA stracił na razie 8,4 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE