ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykański terminal LNG Corpus Christi będzie mógł słać surowiec poza strefę wolnego handlu
07.11.2018r. 09:04

Departament Energii Stanów Zjednoczonych wydał zgodę na eksport LNG z teksańskiego terminalu do państw nieobjętych umową o wolnym handlu przez dwa lata. Decyzja wejdzie w życie z dniem 31 grudnia 2018 roku lub dniem wysłania pierwszego ładunku z gazoportu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Departament zezwolił na eksport LNG z terminalu Corpus Christi w oparciu o umowy krótkoterminowe o wolumenie do 2,1 mld stóp sześciennych dziennie (ok. 0,06 mld m sześc.). Administracja USA podkreśla, że zgoda nie kumuluje się z zezwoleniami na eksport do państw objętych umową o wolnym handlu udzielonymi wcześniej.

Na początku listopada Federalna Komisja ds. Regulacji Energetyki (FERC) zatwierdziła wniosek Cheniere Energy o pozwolenie na załadunek i eksport ładunków LNG zamówionych ze wspomnianego terminalu.
Terminal Corpus Christi ma osiągnąć przepustowość ok. 4,5 mln ton rocznie (ok. 6,2 mld m. sześc.). Będzie to trzeci terminal eksportowy LNG w USA po Sabine Pass LNG i Cove Point LNG. W 2019 roku powinny zostać uruchomione cztery terminale (w Georgii, Luizjanie i dwa w Teksasie). Umożliwią one na wzrost mocy eksportowych USA aż do 271 mln m sześc. dziennie.
LNG World News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE