ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemal 7 GW w projektach magazynów energii na Wyspach
07.11.2018r. 11:16

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Brytyjczycy stają się globalnym liderem w budowie magazynów energii. Uruchomienie magazynów energii, które obecnie są w fazie przygotowań, sprawi, że ta technologia stanie się istotnym elementem systemu energetycznego - umożliwiając dalszą ekspansję OZE w brytyjskim miksie energii.

Udział odnawialnych źródeł energii w brytyjskim miksie energetycznym zbliża się do 1/3. W kolejnych latach OZE powinny odgrywać jeszcze ważniejszą rolę w brytyjskiej energetyce, jednak wraz z podłączaniem do sieci kolejnych wiatraków czy instalacji fotowoltaicznych konieczne jest rozwijanie technologii dających większą elastyczność brytyjskiemu systemowi energetycznemu.

Taką funkcję mogą w dużej mierze wypełnić bateryjne magazyny energii, w które zresztą Brytyjczycy zaczęli już intensywnie inwestować. Potwierdzają to dane brytyjskiego stowarzyszenia energetyki odnawialnej RenewableUK, które policzyło, że portfel realizowanych na Wyspach projektów magazynów energii zwiększył się z 2 MW w roku 2012 do niemal 7 GW obecnie.

RenewableUK policzyło, że obecnie na różnym etapie rozwoju i zdobywania pozwoleń są projekty bateryjnych magazynów energii o łącznej moc 6874 MW. Ich średnia moc miała wzrosnąć obecnie do 27 MW w porównaniu ze średnią 10 MW w roku 2016.

Obecnie na Wyspach działają magazyny energii o mocy 3,3 GW - to w dużej mierze elektrownie szczytowo-pompowe. Natomiast pozwolenia lokalizacyjne uzyskano dotąd dla projektów o mocy ok. 5,4 GW, w tym 4,8 GW to projekty bateryjnych magazynów energii.
RenewableUK dodaje, że obecnie na brytyjskim rynku magazynów energii działa już ponad 300 firm, a ich działalność wspiera operator krajowego systemu energetycznego National Grid, umożliwiając realizację kolejnych inwestycji dzięki oferowaniu kontraktów na usługi w ramach stabilizowania częstotliwości sieci czy rynku mocy.

Jedną z takich firm, realizującą najbardziej spektakularny projekt na brytyjskim rynku magazynów energii, jest Pivot Power, który ogłosił wycenione na 1,6 mld funtów inwestycje zakładające budowę bateryjnych magazynów energii o mocy ponad 2 GW w połączeniu z największą na świecie siecią stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Brytyjska firma dostała już zgodę na budowę pierwszego magazynu energii, przy którym później ma stanąć nawet 100 ładowarek EV.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE