ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwa miliony ton węgla trafiło z Donbasu do UE
07.11.2018r. 13:21

Według DTEK antracyt wydobywany w jego 11 kopalniach, znajdujących się obecnie na terenach w Donbasie na wschodzie Ukrainy okupowanych przez Rosję, trafia przez ten kraj do Unii Europejskiej. W ten sposób do Europy miały trafić 2 mln ton surowca, z czego 300 tys. ton do Polski - czytamy w BiznesAlert.pl.

Agencja Interfax podała, że dyrektor generalny DTEK Maksym Tymczenko w rozmowie z Rzeczpospolitą stwierdził, że jego spółka zwróciła się na policję w sprawie nielegalnego eksportu węgla z Donbasu, a ta wszczęła dochodzenie.

- Korzystamy z każdej okazji, aby przedstawić nasze stanowisko ambasadorom państw, do których trafia antracyt z Donbasu, oraz przedstawicielom organów Unii Europejskiej. W odpowiedzi słyszymy, że to odpowiedzialność państw importujących surowiec, które same powinny stworzyć system kontroli pochodzenia węgla - stwierdził Tymczenko. Dodał, że DTEK oczekuje bardziej zdecydowanej reakcji ze strony Unii Europejskiej oraz państw do których trafia antracyt.
Dyrektor ocenił, że istnieje ryzyko, iż węgiel z Donbasu trafia również na Ukrainę. Z tego powodu surowiec dostarczany z Rosji jest poddawany analizie chemicznej. - Sprawdzamy również czy węgiel wysyłany jest bezpośrednio ze stacji kolejowych znajdujących się w pobliżu kopalni. Jeżeli jest wysyłany ze stacji w pobliżu której nie jest wydobywany węgiel, istnieje duże prawdopodobieństwo, że surowiec pochodzi z Donbasu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl dyrektor.
Interfax/Rzeczpospolita , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE