ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rogala: Kopalnia Sośnica pozostaje w strukturach PGG
08.11.2018r. 06:00

Jaka przyszłość czeka kopalnię Sośnica? Czy zostanie usunięta z listy zakładów do likwidacji? Zdradził to portalowi netTG.pl Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

- W zmienionym projekcie naszego biznesplanu ujęliśmy dalsze funkcjonowanie tego zakładu. W związku z tym temat dla nas jako zarządu spółki PGG pozostaje zamknięty. Kopalnia Sośnica pozostaje w strukturach PGG - podkreślił Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

To bardzo dobre informacje dla pracowników kopalni, którzy przez ostatnie dwa lata walczyli o jej przyszłość. Ich wysiłki nie pójdą na marne. Zakład ma bardzo dobre wyniki i jego rentowność wydaje się być trwała.
Gliwicki zakład dwa lata temu trafił na notyfikowaną przez Komisję Europejską listę kopalń, które miały zostać przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń i wygaszane. Jak przekazał w Katowicach jeszcze w październiku dziennikarzom Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, Bruksela była skłonna zmienić decyzję w sprawie Sośnicy, która zatrudnia niemal 2000 osób.

Warto przypomnieć, że miała ona najgorsze wyniki spośród wszystkich kopalń PGG. Generowała ponad 124 zł straty na tonie wydobytego węgla. Do SRK miała trafić według pierwotnych ustaleń pod koniec 2017 r. Ten termin przesunięto o rok, a teraz ostatecznie zapadła decyzja o pozostawieniu jej w strukturach PGG.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE