ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podlaska gmina będzie miała gaz
08.11.2018r. 06:22

Podlaska gmina Ciechanowiec podpisał ze spółką Blue Gaz umowę o współpracy w sprawie realizacji przedsięwzięcia w zakresie gazyfikacji.

W sierpnia br. obie strony podpisały list intencyjny, w którym zobowiązały się wspólnie dążyć do sporządzenia planu zaopatrzenia w gaz ziemny mieszkańców, odbiorców komunalnych i odbiorców przemysłowych na terenie gminy, a następnie do gazyfikacji terenów gminy.

Natomiast 30 października gmina i spółka podpisały umowę, która określa ogólne zasady regulujące wzajemne stosunki stron w zakresie planowanej realizacji inwestycji mającej na celu zbudowanie infrastruktury gazowej i zaopatrzenia w gaz ziemny gminy Ciechanowiec.
Przedsięwzięcie gazyfikacji gminy Ciechanowiec ma ruszyć w przyszłym roku, a jego realizacja ma być podzielone na dwa etapy. Na początek gaz ma trafić do urzędu miasta i podległych mu jednostek oraz do największych zakładów. Na kolejnym etapie do sieci mają być przyłączeni odbiorcy indywidualni.

Spółka Blue Gaz realizuje proces gazyfikacji gmin i miast w oparciu o LNG, który autocysternami transportowany jest do stacji regazyfikacji i po zmianie stanu skupienia lokalną siecią gazociągową trafia do finalnych odbiorców.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE