ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja planuje wymianę barterową za ropę Iranu z powodu sankcji USA
08.11.2018r. 06:44

Rosja nie uznaje sankcji USA wobec Iranu przywróconych w listopadzie. Zdaniem Moskwy nakładanie ograniczeń z pominięciem Organizacji Narodów Zjednoczonych jest niezgodne z prawem. Zamierza ona kontynuować współpracę z Teheranem - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Należy kontynuować już opracowane mechanizmy, które pozwolą na rozwijanie współpracy z Iranem - powiedział rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak.

Minister przypomniał, że program ropa za żywność zapewnia Iranowi możliwość płacenia za wymianę handlową. - Utrzymujemy historyczne więzi handlowe z Iranem. Teheran potrzebuje naszych technologii i usług - stwierdził. Dodał, że Rosja już pomaga Iranowi między innymi poprzez budowę elektrociepłowni, torów kolejowych a także dostarcza sprzęt wysokotechnologiczny oraz produkty rolne. Według Nowaka sytuacja wokół Iranu stanowi dużą niepewność dla rynku i wzrostu gospodarczego.
Program ropa za żywność funkcjonuje od 2014 roku. Pomimo ryzyka nałożenia sankcji wobec Iranu w lipcu 2018 roku Aleksander Nowak stwierdził, że Rosja chce go kontynuować mimo, iż wygasa on z końcem 2018 roku. Iran dostarczył Rosji w lutym w ramach programu 3 mln baryłek ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE