ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy bez większych zmian, Chiny importują rekordowo dużo surowca
08.11.2018r. 07:58

Ceny ropy utrzymują się bez większych zmian w czwartek rano, jednak znajdują się o 17 proc. poniżej październikowych szczytów. Chiny w październiku importowały rekordowe ilości ropy - podała chińska administracja celna.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 61,78 USD za baryłkę, po zwyżce o 0,2 proc.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 72,13 USD za baryłkę, po wzroście o 0,1 proc.

Opublikowane w czwartek rano dane pokazały, że w październiku Chiny miały niższą nadwyżkę w handlu zagranicznym niż oczekiwali ekonomiści (34,01 mld USD wobec konsensusu na 35,15 mld USD). Wyższy od oczekiwań okazał się zarówno eksport (wzrost o 15,6 proc. rdr wobec prognoz na +11,7 proc.), jak i import (wzrost o 21,4 proc. rdr wobec prognoz na +14,5 proc.).
Administracja celna poinformowała również, że w październiku import ropy przez Chiny wzrósł do 9,65 milionów baryłek dziennie, co jest najwyższym poziomem w historii.

Tymczasem ceny ropa w USA od zanotowanego w październiku szczytu staniała o ponad 17 procent.

W ciągu 6 sesji surowiec w USA stracił 6,6 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE